У четвер, 29 грудня, з’явилась інформація від надзвичайників про кішку, яка вкусила чоловіка, а після цього померла. Повідомлялося, що мешканець вулиці Цьоклера в Івано-Франківську проходить амбулаторне лікування під наглядом медиків, а на прилеглі вулиці ввели карантинні обмеження. Однак керівник благодійної організації «Дім Сірка» Наталія Когут підозрює, що у тварини сказу не було.
Фото ілюстративне
«Кішку приспали й віддали тіло до нашої лабораторії (Івано-Франківської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини – авт.). Там виявили сказ, а труп дуже швидко утилізували – спалили», – зауважила Наталія Когут.
За її словами, чоловік, якого вкусила кішка, мав право написати заяву, аби труп тварини відправили до Києва. Бо, каже, лише там роблять 100%-ий аналіз.
«Трупа немає – і ми тепер не можемо сказати, чи там справді був сказ», – пояснює волонтерка.
Зазначимо, що 29 грудня прес-служба Управління з питань соціального захисту ОДА повідомляла про «остаточне підтвердження діагнозу до 28.01.2017».
Каже, не виключено, що кішка й дійсно могла померти через деякий час. Однак ще однією причиною «не сказу» називає випадок, що трапився навесні. Тоді, пригадує, на вулиці Вишневського виявили хворого собаку.
«У Франківську заявили, що то був сказ, але в Києві діагноз не підтвердили», – наголошує Наталія Когут.
Відомо, що 29 грудня засідала державна надзвичайна міська протиепізоотична комісія. За словами волонтерки, туди навіть не запросили керівника КП «Полігон» Юрія Мороза. Він, зазначає Когут, отримав рішення комісії через факс.
«Вони прийняли кардинальні міри з масової евтаназії тварин прилеглих до Цьоклера вулиць, – повідомила Когут. – Могли би, думаю, порадитися з нами, бо є люди, що роблять вакцинацію тварин за власні кошти. Не басу сенсу присипляти соціально адаптованих тварин, вони не є дикі. Якщо присипити зараз усіх тварин – прийдуть інші, невідомо звідки, і будуть збудниками різних хвороб. Оце буде дуже печально».
Comments are closed.