За інформацією Василя Фіцака, який керує рятувальниками в обсерваторії на Попівані, минулоі вахти у них трапилось декілька випадків.
Хоча в горах вже літо, проте на схилах ще стоять сніжники з твердого снігу. Досвідчені туристи траверсуючи снігові чи травяні схили завжди мають льодоруби чи трекінгові палиці, які у випадку зриву можна використати для самозатримання, пише Фіцак.
Випадки трапилися на траверсі гори Бальзатул. Хоча і є промаркований з’єднювальний безпечний маршрут від сідловини до хребта, багато туристів його скорочують, йдучи траверсом. Місцями схил дуже стрімкий і небезпечний навіть влітку.
Так, 12 червня до рятувальників звернувся старший чоловік, який, траверсуючи цей схил, зірвався на сніжнику, вилетів на каміння та зазнав травми голови. Сильні забої лобової частини та серйозне розсічення до основи кістки черепа. Йому надали допомогу та супроводили в урочище Погорілець,де паредали працівникам швидкої допомоги.
“Наступного дня отримали повідомлення, що на цьому сніжнику знову зрив, – пише Василь Фіцак. – Прибувши до місця події, виявили, що зірвалась дитина. Оскільки вона була легкою й без наплічника, то зазнала легких травм, обдерла лікті і бедра, сильно перелякалась”.
Після надання допомоги, вона самостійно в супроводі батьків почала спуск до населеного пункту. Обидва випадки закінчились добре.
Бідні родичі пожежних. В яких умовах працюють гірські рятувальники на Прикарпатті (ФОТО)
“Хочеться ще раз наголосити: ходіть бепечними маркованими маршрутами, не скорочуйте їх, уникайте сніжників і мокрих трав’яних схилів, пересування ними в темний період чи туман. Не допускайте спуску на целофанових мішках сніжником, оскільки це може призвести до серйозних травм”, – попереджають рятувальники.
Comments are closed.