Люди Фото

Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ зібрала понад 40 тонн допомоги в зону бойових дій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Аби якомога краще координувати та організовувати гуманітарну допомогу для потребуючих, в Івано-Франківську активно діє Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр. Один з напрямків діяльності Центру – організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій.
За два тижні діяльності з різних парафій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та єпархій/екзархатів з-за кордону, а також від різних доброчинців до своєрідного розподільчого пункту, який знаходиться в одній з адмінбудівель Архієпархії, вже привезти понад 40 тонн допомоги, пише Репортер з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.
«Переважно це є картопля, різні крупи, консервація, тобто речі довготривалого зберігання. Окрім того, люди приносять засоби гігієни, особливо для малих дітей. Люди приносять все, що можуть, особливо те, що зараз найбільш необхідне для потребуючих», – розповідає волонтер о. Павло Віра.
Читайте також: Коли хочеться допомогти. Де у Франківську потрібні руки волонтерів (ПЕРЕЛІК)
За його словами, гуманітарну допомогу вже вдалося передати до Харкова, Сум, Києва.
«Нам надсилають допомогу наші священники з різних парафії, а також різні організації, вже прибула допомога з Італії та Англії. Після того, як наші волонтери її сортують, ми відправляємо цілеспрямовано туди, де в цьому є потреба. Зокрема через скаутську організацію «Пласт» ми вже відправили допомогу на Харків, а також 20 тонн поїхало залізницею до Сум. Ще раніше ціла фура відправилася на Очертине, Авдіївку, Покровськ, Донецької області», – каже волонтер.
Окрім цього, частину допомоги, яку ретельно сортують та перевіряють, відправляється людям, які сьогодні проживають на Прикарпатті. Так для тимчасово переміщених осіб щодня доставляють продукти харчування та необхідний одяг.
До теми: Голос війни. Три історії людей, які приїхали до Франківська з Харкова, Києва та Херсона (ВІДЕО)
«Усю допомогу, яку ми отримуємо до нашого розподільчого пункту, ми ділимо на дві частини: продукти та одяг. Якщо, скажімо, ми маємо в Івано-Франківську чи околицях людей, котрі втекли зі своїх міст і навіть не мали часу відповідно зібратися, вони звертаються до нас та отримають одяг з того, що вже принесли люди», – пояснює пані Наталія, волонтерка антикризового центру.
Вона ж додає, що серед наявного одягу найбільше є жіночих та дитячих речей, але бракує чоловічого, зокрема є запити щодо термобілизни та берців. Також сюди з різних парафій привозять постільну білизну, ковдри, подушки, словом – все, щоб забезпечити хоч якісь умови для проживання тимчасово переміщених осіб.
Щоби розподільчий пункт міг функціонувати сповна, тут працює від 15 до 30 волонтерів в день, в залежності від обсягу роботи.
«Дякуючи Богові, ми справді маємо багато хороших волонтерів. Ми координуємося через волонтерську групу в одній із соцмереж. Дуже багато серед наших волонтерів є переселенців, які живуть в Івано-Франківську. Також у нас серед волонтерів є молодь, студенти, діти, викладачі вищих учбових закладів та священничі сім’ї», – розповіла п. Наталія.
Загалом за два тижні російської війни в Україні Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр зумів організувати свою роботу в кількох основних напрямках, зокрема: лікування, проживання та харчування переселенців, організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій. Так адмінбудівлі Архієпархії та приміщення, які надали парафіяни, вже дали прихисток для майже 1200 вимушено переселених осіб.
Окрім поселення та забезпечення медичного супроводу в Лікувально-діагностичному центрі св. Луки, всі вони також отримують безкоштовне харчування. Більша частина з них старається активно допомагати та стають волонтерами.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.