Люди Фото

Іноземцям у Франківську сподобався борщ, сало та самогон, але злякали п’яні на вулицях

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 20 січня, у громадському ресторані «Urban Space 100» відбулася прес-конференція міжнародних волонтерів, які приїхали познайомитись із українськими традиціями.

Віце-президент з вхідних волонтерських стажувань організації AIESEC в Івано-Франківську Ігор Савчук розповідає, що місцеві жителі часто зустрічають на вулицях іноземців, та не знають, що вони є волонтерами. За останній рік організація провела близько 10 проектів, які стосувались в основному освіти, а зараз планують популяризувати туризм.

«Іноземці навчаються та працюють у нас над різноманітними соціальними проектами. Так за кордоном люди знатимуть, що Україна – це країна, куди варто поїхати і є на що подивитись. Ми визнаємо, що конфлікт на Сході є, але й крім того в нас є багато цікавих місць», – каже Савчук.

Китаянка Саєн каже, що зараз навчається в університеті та вивчає англійську мову. У Франківську пише статті, знімає відео та фотографує цікаві місця, щоб популяризувати український туризм у Китаї.

«Люди Китаю зацікавлені у дослідженнях інших країн і більшість з них знає, що в Україні живуть найкрасивіші дівчата у світі», – додає Саєн.

Координатор проекту Софія Надіївська розповіла, що зараз у місті є 22 іноземні стажери, які приїхали із Мексики, Індонезії, Китаю, Йорданії, Єгипту, Туреччини та Алжиру. Вони мандрують Україною і залишаються у містах на 10 днів.

«Кожен із них дуже хотів потрапити в Україну, щоб відвідати найцікавіші куточки та популяризувати нашу державу у світі. Проект направлений саме на те, щоб показати іноземцям, що Україна не є страшною і нам є чим пишатись», – зауважила Надіївська.

У Івано-Франківськ іноземці приїхали 16 січня, тому традиції і культури українців вже встигли побачити. Кожен відвідав українську сім’ю на Святвечір та посвятив воду біля річки. У святкові дні вони оцінили український борщ, сало та самогон. Проте неприємне враження справило те, як українці багато п’ють і у такому вигляді ходять по вулицях.

У найближчі дні планують їхати до Коломиї у Музей писанки, а 22 січня у «Бастіоні» іноземці візьмуть участь у фестивалі культур. Там презентують свої страви, одяг, а також проведуть конкурси для жителів міста.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні