На інформаційних стендах в центрі міста – інформація про те, аби берегти архітектурну спадщину. Наше місто історичне, тому дуже важливо плекати і цінувати цей старовинний дух, пояснює Марія Козакевич, засновниця ініціативи “Франківськ, який треба берегти“.
У середу, 22 листопада, біля міської ратуші та на стометрівці біля стоматкорпусу розмістили інформаційні стенди від ініціативи “Франківськ, який треба берегти”, які розповідають франківцям як зберігати архітектурну спадщину міста. Такі ж інформаційні стенди розмістять згодом і біля палацу Потоцьких.
Ініціатива виграла грант у розмірі 1000 євро від німецького товариства GIZ, який спрямований на популяризацію бережного ставлення до історичного середовища. Головна мета – популяризувати бережне ставлення до архітектури міста, яка є обличчям міста і його історичним надбанням.
“Ці стенди – про те, щоб берегти архітектурну спадщину. Адже наше місто історичне, тому дуже важливо плекати і цінувати цей старовинний дух, – говорить Марія Козакевич. – Ми розповідаємо на стендах, чому не можна замінювати автентичні двері і вікна на пластикові. Це негативно впливає на естетичний вигляд фасаду і є шкідливим. Зокрема, пластикові вікна є настільки герметичними, що порушується природна циркуляція повітря у приміщеннях, будинок перестає “дихати”, як наслідок – утворюються пліснява і грибок. А ще – практичні поради, як доглядати за дерев’яними вікнами і дверима, щоб продовжити їх життя. Часто, насправді, вони піддаються реставрації і ремонту і не потребують заміни. Більше того, деколи реставрація може коштувати дешевше, аніж купівля нових вікон. Розповідаємо також, як саме можна досягти кращої шумо- і теплоізоляції в старих вікнах і як некрасиво виглядає фасад коли майстри неакуратно ставлять пластикові вікна, руйнуючи ліпнину і залишаючи оранжеву будівельну піну на відкосах….”
Comments are closed.