Люди

Хто такий різноробочий і які обов’язки він виконує

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Часто, гортаючи оголошення про нові вакансії, можна помітити пропозицію про роботу різноробочим. З першого погляду може здатися, що нічого складного в понятті даної професії немає, адже назва говорить сама за себе. Однак, не всі люди розуміють, що саме являють собою послуги різноробочих.

Що роблять різноробочі

Раніше різноробочі не мали певної кваліфікації, і не були фахівцями в будь-якій сфері. Річ у тому, що раніше не існувало такої великої кількості інструментів і обладнання. Працівники виконували максимально просту і примітивну роботу.

Різноробочі необхідні в таких сферах:

  • на фабриках і заводах;
  • на будівельних ділянках;
  • в сільському господарстві та інше.

До професії багато хто ставиться скептично, вважаючи, що добре заробити різноробочим неможливо. Однак, багато що залежить від того, в якій організації буде працювати людина. Підсобним робітником можна сподіватися на непогану середню зарплату.

Природно, складно назвати всі обов’язки, які повинен виконувати працівник, адже кожен день він може стикатися з різними невеликими завданнями, які несхожі одне з одним.

Різноробочі можуть працювати на фабриках, допомагати переносити та складувати товар, упаковувати його, розкладати по коробках та інше. Зазвичай, щоб влаштуватися на таку роботу не потрібно володіти спеціальними знаннями, необхідно просто мати бажання працювати.

Не обійтися без такого персоналу в складських приміщеннях, де постійно потрібно переміщати вантажі, перекладати їх, проводити дрібні ремонтні роботи, прибирання, винесення сміття. Різноробочі не виконують брудну роботу, вони виконують прості доручення, які не потребують певних знань.

Професія в сьогоднішніх умовах

Тривалий період різноробочий був старшим працівником який виконував вказівки інших співробітників, а сама назва стала мало не синонімом неосвіченої людини, яка нічого не вміє і не прагне нічого вміти. Оплата такої посади була мінімальною, за винятком особливо важких робіт. Останнім часом така тенденція почала змінюватися, і підсобний робітник може претендувати на середню зарплату (по регіональній статистиці).

Обумовлюються такі зміни двома причинами:

  • За минулий час основна частина людей, які бажають знайти роботу різноробочим через те, що не могли влаштуватися за своєю професією, все ж знайшли свою нішу на новому ринку праці.
  • В країні почали відкриватися нові підприємства, з’явилися нові робочі місця, частина яких не вимагає ніякої кваліфікації.

Сьогодні в категорію різноробочий потрапляють і вантажники, і помічники кваліфікованих робітників, і робочі на підприємстві. Агентства та навіть роботодавці, підшукуючи виконавчий персонал на завод, часто пишуть: потрібні різноробочі, хоча, по суті, їм потрібні працівники різних спеціалізацій — фасувальники, пакувальники, прибиральники та інші.

Багато роботодавців роблять це свідомо, вказуючи навіть в документації «різноробочий». Це дає можливість не окреслювати чітко коло обов’язків і при необхідності переводити людей з однієї ділянки роботи на іншу. Таким чином, зараз можна виділити три типи в цій професії:

  • Працівник з постійною зайнятістю — підсобник або робочий на підприємстві.
  • Сезонні та тимчасові працівники — найчастіше різноробочі вахтовим методом.
  • Працівники з денною оплатою, що підробляють час від часу — саме тут найбільша частка важкої фізичної праці.

Сьогодні знайти актуальні вакансії різноробочих на https://www.ria.com/uk/c-rabota/raznorabochiy/, зможе кожен хто забажає незалежно від рівня професійної підготовки. Тут пропозиції з працевлаштування розміщують великі фірми та приватні підприємці.

Хто йде в різноробочі

Працівником з постійною зайнятістю може бути підсобник, що працює і паралельно підвищує кваліфікацію. Наприклад, безліч молодих хлопців приходять різноробочими на будівництво або в бригаду ремонтників, не маючи ніяких навичок, а згодом навчаються і стають майстрами — мулярами, столярами, плиточниками. Деякі проходять тільки «школу життя», навчаючись у своїх товаришів, але більш далекоглядні проходять курси або закінчують ПТУ.

Окремо варто згадати про роботу різноробочим вахтовим методом. Така робота стає для багатьох відмінним виходом, дозволяючи, хоч і працюючи далеко від родини, добре її забезпечувати, отримувати оплату в півтора-два, а то і в три рази вище регіонального рівня. Багато хто з українців, постійно їздять на вахту різноробочими, з часом набувають стільки навичок, що їх можна по праву назвати майстрами на всі руки.

Працівники з денною оплатою — це, можна сказати, зріз суспільства. Сюди входять різноробочі, що дають оголошення про надання своїх послуг, тобто фактично підприємці, які вміють цінувати свою працю і виконують її на належному рівні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.