Люди

Хто такі мікроінфлюенсери?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Помічаєш ненав’язливі згадки про розважальну платформу в улюбленого блогера на Youtube? Чуєш регулярні відгуки про шампунь або кросівки? Цілком ймовірно, тобі зустрівся мікроінфлюенсер — блогер або знаменитість, який співпрацює з рекламодавцем в просуванні бренду.

Коротко про маркетинг впливу (influencer marketplace)

У 2021 році маркетинг впливу зайняв одну зі значних ніш в стратегії просування бренду. Компанії залучають знакових осіб, кумирів і блогерів, щоб ті розповіли про продукт і вплинули на думку цільової аудиторії про товар.

Адже ми швидше повіримо не абстрактній рекламі, а людині, яка викликає у нас повагу, захоплення і — іноді — сліпе шанування.

Просунуті компанії не залишили цей факт непоміченим. Впливати на клієнта-вболівальника може футболіст, на молодих і зухвалих дівчат — поп діва. Навколо нас актори, коміки, блогери, медійні лікарі, диктори, оглядачі, коучі. І кожен з них так чи інакше є для нас авторитетом.

Маркетологи цинічно ділять інфлюенсеров на кілька рівнів:

● мега-інфлюенсер — має від 1 мільйона підписників в соцмережах. Забезпечує брендам велике охоплення внаслідок своєї популярності, досягнутої поза соцмереж: в кіно, музиці або бізнесі;

● макро-інфлюенсер — від 100 000 до 1 мільйона підписників. Популярність таких інфлюенсеров часто здобута в мережі завдяки надихаючим і різноманітним відео;

● мікро-інфлюенсери — це блогер з підписниками від 1 000 до 100 000, які складаються в більш однорідну аудиторію, ніж у мега і макро. Відрізняються вузькою тематикою блогу.

● нано — має до 1 000 підписників. Як правило, це місцевий лідер думок з високим рівнем довіри невеликої аудиторії.

Не кожен бренд може дозволити собі співпрацю із зіркою. Не кожній компанії критично потрібна увага підписників нано-інфлюенсеров. І тут на перше місце виходять мікро-інфлюенсери. У чому ж їх переваги для маркетингових кампаній?

Переваги залучення мікро-інфлюенсеров

Лідери думок і трендсеттери з мільйонами підписників, безумовно, отримають більше лайків. Але мета рекламної кампанії — не тільки повідомити про продукт. Для маркетингу (до речі, рекомендуємо маркетинг-курси LIFTA.SPACE https://lifta.space/ua/courses/marketing для більш детального ознайомлення з темою) важливі наступні прибутки. І тут трафік, продажі, вагомі коментарі та рівень залученості вище показують мікро-інфлюенсери. Це пов’язано з кількома факторами:

● Залучення користувачів в контент інфлюенсера, живе спілкування з підписниками. На відміну від вічно зайнятих знаменитостей, мікро-блогер частіше лайкає, взаємно підписується, обговорює подію в коментарях. Він легше і швидше встановлює зв’язку, здатний передати бренду зворотний зв’язок по продукту.

Дослідження Experticity показало, що 74% мікро-інфлюенсеров діляться прямою рекомендацією, вона з більшою ймовірністю змусить придбати продукт. У звичайному житті прямі рекомендації дають тільки 66% населення.

● Сотні тисяч доларів за один пост у Бузової здатний заплатити не кожен бренд, а популярність і вплив — не одне й те саме. Розцінки мікро-блогерів більш лояльні, що дозволяє під’єднати відразу декількох мікро-впливових людей в рекламні акції.

Bloglovin довело: крупні блогери рідко беруть участь маркетингових кампаніях. 70% макро-інфлюенсеров і зірок працюють всього над 4 кампаніями в рік. Водночас з мікро-інфлюенсерамі простіше домовитися і працювати вони будуть старанніше.

● Конверсія збільшується шляхом довіри до рекомендацій мікро-інфлюенсера. Блогер, вже не раз виручав підписника якісною підказкою, стає авторитетом для нього у виборі ресторану, спортивного клубу, одягу, косметики або сервісу оренди житла.

У дослідженні Experticity відзначений факт: 82% клієнтів підуть за рекомендацією мікро-інфлюенсера, в той час, як рекомендація звичайної людини спрацює в 73% випадків.

● Вихід на нішеві ринки, завдяки різним спеціалізаціями мікро-блогерів. Вони можуть готувати, вести фітнес-програми, жартувати в сторіз, оглядати косметику або модні тенденції. Коли ЦА бренду добре знайома, досить підібрати інфлюенсера з такою ж.

Статистика HelloSociety: мікро-інфлюенсери залучають на 60% більше інтересу, ніж будь-які інші рекламні кампанії, завдяки міцному зв’язку з підписниками та довірі з їх боку. У тому ж дослідженні виявлено, що контент мікро-блогерів приваблює аудиторію в 6,7 раза ефективніше, ніж інформація від великих інфлюенсеров.

На основі статистики та думок відомих маркетологів можна сказати: переваги співпраці з мікро-інфлюенсерамі на обличчя.

Чому вони настільки ефективні?

Мікро-інфлюенсери спілкуються з підписниками на одному рівні. Вони створюють специфічний контент, який подобається певної аудиторії, яка може майже повністю збігатися з ЦА бренду.

Мікро блогери точно усвідомлюють свої слабкі місця і часто не бояться про них розповідати. Користувачі бачать в них себе, з тими ж труднощами, комплексами й тарганами в голові. Запропоновані блогерами вирішення проблем часто звучать більш автентично і відверто, що спонукає їх дотримуватися.

Контент мікро-блогерів через згуртованість аудиторії більш персоналізований. Він привертає увагу підписників тверезою оцінкою продукту, увагою до деталей і правдивою інформацією. В компании вбет реєстрація – это процедура, которая проходит в режиме онлайн. Поэтому пользователи всегда могут выбрать удобное время, чтобы заполнить все поля и стать частью компании.

Кому вони корисні?

Залучати мікро-інфлюенсеров можуть бренди:

  • з аудиторією, яка активна в соціальних мережах — Instagram, Facebook, YouTube;

  • з тією ж ЦА, що і в обраному мікроблозі;

  • напрямків B2C і B2B;

  • зі скромними бюджетами на рекламу;

  • націлені на галузі розваг, подорожей і livestyle, фешн і краси, будинки / сім’ї / дітей, технології та бізнесу.

З мікро-блогами співпрацюють десятки брендів, в тому числі La Croix, Spotify, Adobe, Tencent (гра PUBG Mobile), Boutique hotel chain Kimpton, Stitch Fix і ін.

Супервпливові у своєму стабільному колі підписників, мікро-інфлюенсери здатні видавати якісний і креативний контент, підтримувати зв’язок з аудиторією і брендами на високому рівні, просувати продукт ефективно і з адекватними розцінками.

Підшукай «свого» мікро-інфлюенсера — і чекай на стрибок продажів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.