Люди

Хто навчить бабусю? У франківському “Ба і Ді Клуб” не тільки стають нянями для дітей, а й проводять курси для пенсіонерів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Два роки поспіль в Івано-Франківську працює «Ба і Ді Клуб». Він об’єднує людей, які не бояться слова «старість», а самотужки роблять життя на пенсії щасливим.

Найперше літні люди створили «Ба і Ді Клуб» для того, щоб спілкуватися. Втім, цікавість до життя, яка їх не залишає, дозволила їм реалізувати свої найсміливіші задуми. Сьогодні у «Ба і Ді Клубі» не лише вивчають англійську, опановують фінансову грамотність і займаються хендмейдом, а й навчають у «Школі нянь» та знімають фільм про те, як бабусі й дідусі опановують гаджети, пише Укрінформ.

Серед перших навчальних програм, які опанували в клубі, стала комп’ютерна грамотність. Уроки допомогли пенсіонерам здолати виклики часу і зрозуміти, що бабусі й дідусі не такі вже й безпорадні перед гаджетами. Більше того, почувши на Суспільному про конкурс регіональних програм для непрофесійних кінематографів, спільно з Науковим містечком «Нова енергія» «Ба і Ді Клуб» запропонували зняти фільм про те, як діти можуть навчити бабусь користуватись комп’ютерною технікою. Тему схвалили.

Пенсіонери у соціальному бізнесі. Що таке “Ба і Ді клуб” та навіщо вони Франківську

Так з’явилась ідея фільму «А хто навчить бабусю?» і знімальна команда оголосила кастинг акторів. На нього приходили і діти, й пенсіонери. Спробувати свої сили прийшла і Наталія Іванівна Мельник. До пенсії вона працювала завідувачкою науково-технічного відділу одного з інститутів. Зйомки у фільмі та й спілкування настільки їй сподобались, що Наталія Іванівна вирішила залишитись у «Ба і Ді Клубі».

«Я вже знялась у трьох випусках фільму, як діти навчають бабусь і дідусів комп’ютерній грамотності. Знаєте, у молодості я собі потайки гадала, що може стану акторкою, – зізнається пані Наталія. – Але про те, що це трапиться зі мною на пенсії, навіть подумати не могла».

Це – чудовий досвід і все не так легко, як здається, каже вона. У Клубі змогла втілити свої мрії, але тепер задає собі питання: чому цього з нею не сталося років 12 тому, коли лише виходила на пенсію?

Читайте: Няні шукають доброчинців. Про спільнокошт та виклики для “Ба і Ді клуб” (ФОТО)

«Я завжди хотіла знайти простір, де можна спілкуватись, навчитись чомусь новому, зробити руками те, на що не вистачало часу, коли працювала. Тепер діти виросли, часу багато. А тут у нас класна спільнота, є однодумці, з якими справді цікаво, і кожен із нас прагне зробити свій внесок для цього», – розповідає пані Наталія.

Тепер вона планує навчити «своїх дівчат» створювати прикраси для дому, які сама опанувала раніше. У планах – показати їм спортивні вправи, які виконує для підтримки організму. Зізнається, спорт завжди був у її житті. Тому й тепер розпочинає свій день із пробіжки.

«Я не біжу багато, лише 1,5 км. Можна сказати, що не стільки біжу, як іду швидким темпом. І це для мене святе. Я увесь час зайнята. Планую свій день, в якому обов’язковими є прогулянки на свіжому повітрі. Підтримувати себе у фізичній та розумовій діяльності – дуже важливо. Це дозволяє мені триматись і не впасти хворою на руки дітей», – ділиться рецептом гарного самопочуття Наталія Іванівна.

Повний матеріал читайте на сайті Укрінформ.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.