Люди

«Хто крім нас?». Як служить на передовій боєць з Франківщини Вітос

Google+PinterestLinkedInTumblr

Раніше Віталій займався виготовленням меблів на Франківщині, де має свою майстерню. Зараз його підрозділ вже понад рік на Запоріжжі виконує завдання щодо захисту держави.

Історію військового розповіли у пресслужбі 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.

До лав Збройних Сил України я вступив у березні 2022 за покликом душі — захищати Батьківщину. Черга до військкомату тоді була така велика, що мене не прийняли — взяли телефон і сказали, що передзвонять, коли з’явиться вільна посада. Я щодня приїжджав до них і запитував, чи нема ще вільного місця, — пригадує Віталій «Вітос», командир відділення 74 батальйону.

Як розповідає боєць, зараз артилерійських обстрілів стало значно менше.

Служба у зоні бойових дій — це постійний щоденний стрес. Багато хто вже звик, а обстріли стали буденністю. Нам усім теж страшно, незважаючи на те, що ми вже 16 місяців тут і звикли до всього. Кожен день — це лотерея, ти можеш бути в траншеї і тобі прилетить снаряд прямо в траншею. Щодня хлопці ризикують своїм життям, — каже «Вітос».

Якщо на початку не було можливості поїхати додому, відпустки не давали, то зараз ця проблема частково вирішена. Відпустки дають і люди мають можливість поїхати додому відпочити, зняти стрес.

Це дуже великий плюс, — додає Віталій. — Кожен чекає своєї відпустки, щоб трохи змінити обстановку і приступити з новими силами до захисту Батьківщини. Звісно ж, 10-15 днів — це мало, але краще ніж нічого. Командування розуміє важливість відпусток і йде назустріч, нікому не відмовляє безпідставно.

За словами Віталія, коли військові приїжджають у відпустку і бачать, скільки молодих здорових хлопців ходить по вулицях – це викликає злість і відчуття несправедливості.

Особливо часто можна зараз зустріти мужчин з малими дітьми в колясках — це такий новий тренд, як уникнути мобілізації. Бази відпочинку в Карпатах забиті туристами, котрі розважають і проводять час так, наче війни нема в країні. А ще ці скандали з чиновниками — це взагалі ні в які рамки не вкладається, — обурюється Віталій.

Все ж, за словами бійця, він з побратимами планує служити й надалі, до перемоги.

Бо хто крім нас? В подальшому ми зобов’язані підтримувати армію на такому рівні, щоб в них не виникла думка знову напасти. Держава має працювати в цьому напрямку. Багато хто з бійців захоче залишитися служити далі, підпишуть контракти. Держава мусить їх забезпечити і мотивувати до служби — це і зарплата хороша, і соцпакет. Така армія буде дуже боєздатна, бо наші люди уже з великим досвідом бойових дій, — говорить «Вітос».

Читайте: Від музичних подій до волонтерства. Як девʼять друзів заснували фонд «Порт Франківськ», що закриває мільйонні збори

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.