Люди

Хлопчик з Донеччини, який тепер мешкає на Прикарпатті, записує аудіокниги для дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Захар Черников, 11-річний хлопець з Донеччини,  мешкає на Прикарпатті та записує аудіокниги для дітей. Про це йдеться у сюжеті НТК.

Хлопець змалку любить українську літературу, а тому своєю творчістю намагається залучити до читання й інших. Читає хлопчик переважно українських авторів. Разом із мамою Тетяною, вони створили тематичний телеграм-канал, куди викладають відео, де Захар читає.

хлопець, записує аудіокниги

Тетяна розповідає, що ще із малку розвивала у Захара любов до книг.

Діти розуміють все із раннього віку. Ми йому читали і коли він підростав, то в нього якось само пішло. Захар почав брати книгу та читати,- розповідає Тетяна Черникова.

Хлопчик читає постійно, навіть за обіднім столом або перед сном. Але коли у нього почались проблеми із зором, улюблені книги довелося відкласти.

 Що робити коли книжка або гаджет недоступні? – каже Захар.- Ми почали шукати джерела аудіокниг саме українською мовою. І як виявилось, їх дуже мало.

Потім з’явилась ідея створити власні аудіокниги. Тетяна запропонувала сину викласти перше відео, щоб подивитись, які будуть відгуки.

Це був шквал відгуків. Нам написало багато людей, що йому треба дійсно продовжувати. Це класно та ексклюзивно, що саме дитина читає дітям.

Читайте також: «Коли ти стала на цю стежку, то вже не можеш із неї звернути»: благодійна організація з Франківська допомагає сім’ям у скруті

Одна з улюблених книг хлопчика – книга українського поета та військового Андрія Максимчука.

Ми дуже довго чекали відповіді, чи можна її озвучити, щоб дітям трошки було віршованої літератури. Він дозволив та підтримав нас та нашу ідею. Навіть можна сказати, що він нас надихнув на нові ідеї, які потім втілилися в життя.

Хлопець каже, що саме війна вплинула на його світогляд, тому тепер він мріє, аби більше дітей читали українську літературу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.