Хаб стійкості. П’ять простих способів впоратися з тривогою (ВІДЕО)
Люди Фото

Хаб стійкості. П’ять простих способів впоратися з тривогою (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Хаб стійкості – це платформа безкоштовної психологічної підтримки. Її запустили 1 березня і вже пів сотні психотерапевтів із різних куточків України допомагають впоратися з надмірними емоційними реакціями через війну.

За словами співзасновника Хаб стійкості Андрія Сидоренка, сьогодні кризова служба підтримки хабу має дві лінії. Одна з них для тих, хто перебуває в Україні, а інша – для тих, хто був змушений виїхати за кордон. Це 30-хвилинні зустрічі в телефонному режимі, які дають людині можливість трохи зменшити тривогу, пише Репортер.

Хаб стійкості новини Івано-Франківська

«На цих лініях працює понад 50 терапевтів, які постійно на зв’язку, – говорить Сидоренко. – Ми спробували максимально спростити цей контакт терапевта з людиною. Можна завчасно забронювати день і час».

Аби записатися на зустріч з психологом кризової служби Хабу стійкості потрібно:
  1. обрати зручний день і час у календарі:
  1. натиснути «сonfirm» та внести: ваше ім’я, email та телефон.

Далі система автоматично обере вільного психолога та сповістить його про зустріч, а за годину до зустрічі вам на email прийде додаткове нагадування.

Крім величезної бази телефонів, на сайті Хаб стійкості та на сторінках у мережах Facebook чи Instagram фахівці підготували певні поради, яким чином людина може впоратися з надмірними емоційними чи фізичними реакціями, аби опанувати себе і діяти максимально усвідомлено у цих умовах.

Читайте також: З волонтерів науки у волонтери війни. Як наукове містечко “Нова енергія” стало гуманітарним хабом

За словами Сидоренка, є дуже багато запитів саме на таку інформацію з порадами.

«Стійкість та уміння справлятися з труднощами закладені у нас генетично, – вважає Андрій Сидоренко. – Усі ці фізіологічні стани – це нормальні реакції. Наша психіка запускає такі стани, які допомагають нам воювати. захищатися й чинити спротив. Разом з тим маємо пам’ятати, що наша система життєстійкості є колективною. Підтримка інших – це перший природній антистрес, який допомагає справлятися з труднощами. Друге – зараз, як ніколи, важливо бути на зв’язку з родичами та друзями, включатися у різноманітні активності, бути корисним у тому місці , де ми є. Це допомагає не лише перемогти у війні, а й справлятися зі стресами».

Аби впоратися з надмірними емоційними реакціями, Андрій радить кілька простих технік, які допоможуть переключити увагу й стишити тривогу.

Хаб стійкості новини Івано-Франківська

«Ці техніки можуть здатися простими й примітивними, але в тому якраз і їх суть, – каже Андрій Сидоренко. – Вони базуються на законах нейробіології. Перша – дихання. От, курці, коли хвилюються, – запалюють цигарку. І часто питання не в нікотині, а в особливому способі дихання, який в цей час задіюється. Якщо у нас прискорене серцебиття чи надмірні емоції, ми робимо короткий вдих через ніс, а через щілину в губах робимо тривалий видих. Таких 6-10 циклів допомагає трішки знизити рівень тривоги».

Хаб стійкості новини Івано-Франківська

Друга – тепінг чи постукування. Андрій Сидоренко радить притиснути руки до себе і впродовж двох хвилин робити по собі легке постукування.

«Таким чином ми вмикаємо так звану парасимпатичну нервову систему, яка допомагає нам відновитися і впоратися з надмірними емоціями», – пояснює він.

Хаб стійкості новини Івано-Франківська

Третє – рух. Зараз особливо треба шукати якісь фізичні активності. Навіть, якщо ми знаходимося у дуже обмеженому просторі, можемо робити дуже прості речі. От, стискати чи розтискати кулаки. Якщо стоїмо, то можемо з таким натиском ставати на стопи».

Хаб стійкості новини Івано-Франківська

«Якщо є пляшка води, можна зробити 20 коротких ковтків. Ковтнули – вдих-видих, ковтнули – вдих-видих. І так 20 разів, – розказує психолог. – Ці прості техніки допомагають нам переключитися. Ми не говоримо про те, аби прибрати тривогу чи прибрати стрес. Це неможливо у сьогоднішніх умовах і це непотрібно, аде всі ці стани є захисними і допомагають нам адаптуватися і діяти у тих умовах, у яких ми опинилися».

Авторка: Світлана Лелик
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.