Відео Люди Світ

Григорів та Разумейко презентують п’ятигодинну сонОперу за романом Прохаська “Непрості” (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У ніч з 9 на 10 липня в одному з павільйонів Національного комплексу «Експоцентр України» відбудеться показ сонОпери «НепрОсті» за однойменним романом Тараса Прохаська. Він пройде в рамках арт-програми фестивалю Atlas Weekend, повідомляє Cultprostir.

гигорів, прохасько, разумейко

Творцями опери є сучасні українські композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко, які працювали над нею близько чотирьох років. Вони кажуть, що дійство передаватиме відчуття великого плацкартного вагону на 100 осіб.

«У цьому творі індивідуальна режисура, де кожен може створити власний образ і розвинути його. Ми даємо право на все, адже тут набагато ширший спектр можливостей, ніж в оперному театрі: можна спати, дрімати, закрити вуха чи навіть встати й піти», – розповів Cultprostir Роман Григорів.

Для слухачів готують матраци і пледи, оскільки сонОпера триватиме близько 5 годин. У ній прозвучить препарований рояль, контрабас, віолончель, скрипка, ударні та іграшкове піаніно, яке Ілля Разумейко спеціально привіз із Відня, тому що, за словами музикантів, його неможливо знайти в України. В супроводі цих інструментів актор театру «ДАХ» Дмитро Ярошенко читатиме текст роману «НепрОсті», а співачка Чень Юнь Цзя виконає китайські народні пісні.

Композитори сказали, що планують постійно проводити подібні перформанси.

«Не обов’язково нічні, але глядачі повинні будуть спати, – зазначає Роман Григорів. – Адже коли людина перебуває у стані дрімоти, музичний матеріал заходить найкраще».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.