Люди

Громада поки що проти бізнесу, бо не відчуває прибутків від його роботи – Ксенія Ляпіна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Місцева влада в процесі децентралізації значно більше контролюватиме роботу бізнесу.

Про це заявила голова Державної регуляторної служби України (ДРС) Ксенія Ляпіна на брифінгу в Івано-Франківську у понеділок, 28 листопада.

_mg_0544

На її думку, місцева влада не завжди знає, як ухвалювати раціональні та ефективні рішення. Тож, каже, працівники ДРС приїхали на Франківщину, аби розповісти як з цими повноваженнями впоратися, та як ухвалювати сприятливі для бізнесу рішення.

«Бо саме від бізнесу залежить соціальна складова, зокрема, і дороги», – пояснює Ляпіна.

За її словами, ДРС впровадила М-тест, який вимірює витрати малого бізнесу.

«Якщо сьогодні якась регуляція дає великі необґрунтовані витрати, її потрібно скасувати, – вважає голова ДРС. – А якщо ж певна соціальна користь, потрібно приймати компенсаторне рішення».

Один з таких прикладів, додає Ляпіна, – впровадження касових апаратів. Після М-тесту, зазначає, виявилося, що мікробізнес має витратити за рік 40 млрд грн. І тоді, каже, стало зрозуміло: для таких підприємців це нереально. Тому, говорить вона, вирішили скасувати касові апарати для мікробізнесу.

Така ж історія, за словами Ксенії Ляпіної, зі звітністю на алкоголь і тютюн.

«Уряд запровадив нову форму звітності. А коли розібралися – побачили, що на такий облік потрібно витратити 32 години на місяць. Для малого «ларьочка» це дуже багато. Перевірки зупинили, з людей штрафи не беруть. І з новими змінами до податкового кодексу малий бізнес виключать із щомісячно звітності через значну затратність», – запевнила Ляпіна.

Вона зауважує, що громада поки що проти бізнесу, бо не відчуває прибутків від його роботи. Тому, каже, завдання влади – налагодити зв’язок між громадою і бізнесом.

«І тоді дискусія перейде від емоцій до конкретних цифр», – вважає голова ДРС.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.