Місцева влада в процесі децентралізації значно більше контролюватиме роботу бізнесу.
Про це заявила голова Державної регуляторної служби України (ДРС) Ксенія Ляпіна на брифінгу в Івано-Франківську у понеділок, 28 листопада.
На її думку, місцева влада не завжди знає, як ухвалювати раціональні та ефективні рішення. Тож, каже, працівники ДРС приїхали на Франківщину, аби розповісти як з цими повноваженнями впоратися, та як ухвалювати сприятливі для бізнесу рішення.
«Бо саме від бізнесу залежить соціальна складова, зокрема, і дороги», – пояснює Ляпіна.
За її словами, ДРС впровадила М-тест, який вимірює витрати малого бізнесу.
«Якщо сьогодні якась регуляція дає великі необґрунтовані витрати, її потрібно скасувати, – вважає голова ДРС. – А якщо ж певна соціальна користь, потрібно приймати компенсаторне рішення».
Один з таких прикладів, додає Ляпіна, – впровадження касових апаратів. Після М-тесту, зазначає, виявилося, що мікробізнес має витратити за рік 40 млрд грн. І тоді, каже, стало зрозуміло: для таких підприємців це нереально. Тому, говорить вона, вирішили скасувати касові апарати для мікробізнесу.
Така ж історія, за словами Ксенії Ляпіної, зі звітністю на алкоголь і тютюн.
«Уряд запровадив нову форму звітності. А коли розібралися – побачили, що на такий облік потрібно витратити 32 години на місяць. Для малого «ларьочка» це дуже багато. Перевірки зупинили, з людей штрафи не беруть. І з новими змінами до податкового кодексу малий бізнес виключать із щомісячно звітності через значну затратність», – запевнила Ляпіна.
Вона зауважує, що громада поки що проти бізнесу, бо не відчуває прибутків від його роботи. Тому, каже, завдання влади – налагодити зв’язок між громадою і бізнесом.
«І тоді дискусія перейде від емоцій до конкретних цифр», – вважає голова ДРС.
Comments are closed.