Люди Фото

Городенка б’є танцювальні рекорди (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня у Городенці відбувся VIII відкритий обласний фестиваль народної творчості «Покутські джерела 2017». Традиційно його роблять наприкінці серпня, але через раптову смерть міського голови Степана Яворського та призупинення реконструкції головної площі міста цьогоріч відтермінували на місяць. В останні дні в центрі Городенки поспіхом домощували, накривали недороблений фонтан синьою плівкою, встановлювали потужну сцену.

Та всього цього численні гості не помітили. Весь центр заполонили прикрашені вишивками намети. Сільради зібралися яскравою «Городенківською гостиною», майстри демонстрували свої доробки, підприємці продавали різний фестивальний крам. Реально  пощастило з погодою.

Після богослужінь і привітань від чиновників усі чекали оголошеного напередодні рекорду України з масового виконання танцю «Падеспанець». Головний режисер фестивалю Роман Осадчук дав сигнал розпочинати. Вбрані у покутські строї, великі й малі танцівники взялися кружляти майданом. До них доєдналися глядачі. Представники національного реєстру оголосити про встановлення нового рекорду України в категорії «Масові заходи» — у танці взяли участь 5000 людей. Далі в різних кутках майдану падеспанець витанцьовували вже майже всі…

А тим часом на сцені представляли покутське мистецтво гості й місцеві аматори. Втім, деякі виступи були, скажемо так, не зовсім покутськими. Це зауважив керівник аматорського колективу «Торговицькі вечорниці» Іван Липчук. За словами режисера свята Романа Осадчука, сама назва фестивалю — «Покутські джерела» — ставить певні вимоги до його учасників.

«Минулого року такий фестиваль відбувся у Снятині, — каже Осадчук. — Там були порушення, недотримані певні норми. Протягом року оргкомітет розглядав репертуар колективів та акцентував на автентичності, щоб зберегти пісню, танець, ремесла, вимову, прислів’я, випічку й навіть покутські напої. Сьогодні прикладом дотримання стилю є колектив «Сварга» Коломийського міського Будинку культури, та й більшість колективів-учасників фестивалю».

Щодо рекордів, то зафіксували також наймолодшого (5 років) і найстаршого (85) виконавців падеспанцю. Реєстрація в Національному реєстрі рекордів дає змогу ще раз заявити, що падеспанець — покутський танець з діда-прадіда. Адже росіяни сьогодні намагаються присвоїти і його.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.