Люди Світ Фото

Головний архітектор Франківська прокоментував ситуацію з пам’яткою архітектури – колишньою школою на Гординського

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську на вулиці Гординського, 10 розпочали роботи. У пам’ятці архітектури, яка перебуває в аварійному стані, розібрали черепицю. “Репортер” поцікавився у головного архітектора міста Дмитра Нижника, що чекає на колишню школу №8 найближчим часом.

_mg_7933

“Минулого року приміщення надали айтішному норвезькому проекту з умовою, що там проведуть роботи, – говорить  Нижник. – Відповідно, наш департамент тим не займався, а займалося управління економічного та інтеграційного розвитку. Реставраційне завдання було підписане, але я його не бачив, тому що це було ще до мене. Тому ситуацією не володію до кінця. Наш департамент не займається цим об’єктом, немає жодних договорів і ми не маємо до нього жодного відношення”.

_mg_7930

Нагадаємо, що у 2015 році міський виконком підтримав проект рішення про безоплатну передачу приміщень на вулиці Гординського, 10 міжнародному фонду «Seed Forum» для створення ІHub. IHub –перша та єдина некомерційна мережа центрів підтримки інновацій та підприємництва у Східній Європі. 

_mg_7954

Як розповіла “Репортеру”, куратор проекту у Франківську Наталя Мухітдінова, все довелося відкласти через затримку з фінансуванням.

“IHub мав стати коворкінгом для айтішників міста та усіх охочих. Норвежський інвестор обіцяє виділити гроші, але сталася заминка через те, що біженці з Сирії хлинули в Європу, і норвежці призупинили усе фінансування. Тепер вони нікого не фінансують. Ми чекаємо на гроші, а місто тим часом робить дах”.

_mg_7959

Донедавна проект-менеджером з внутрішньої реконструкції для IHub на Гординського, 10 був  франківець Денис Квасов. Він підтверджує, будівля в дуже поганому стані. 

_mg_7950

“Там діри між поверхами – з другого поверху через третій можна побачити небо. Тому треба робити масштабну дороговартісну реконструкцію. Ідея внутрішнього ремонту перш за все в тому, щоб зберегти автентичність приміщення, щоб не переробляти і зберегти дух колишньої жіночої гімназії. Норвезький інвестор мав профінансувати у внутрішні роботи. Але місто зі свого боку мало робити ремонт даху. Бо немає змісту робити ремонт всередині, поки з даху падає дощ чи сніг.”

_mg_7951

Начальник відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківської ОДА Андрій Давидюк зазначає, що його відділ усе контролює – було і реставраційне завдання, і охоронний договір.

“Питання охорони культурної спадщини – одне: зберегти об’єкт культурної спадщини, а хто його зберігатиме, чи МВК чи інвестори чи хтось-інший, нас не цікавить, – пояснює Давидюк. – Все погоджено. Був представлений проект. Відповідні містобудівні умови і обмеження, погоджені міською архітектурою”.

_mg_7957

Що стосується розібраного даху, то і Денис Квасов, і Андрій Давидюк запевняють, що давню черепицю на даху будівлі збережуть.

“Ми дуже довго вели дискусію як там бути з дахом – чи міняти черепицю повністю чи частково, – розповідає Андрій Давидюк. – Авторський нагляд веде міська архітектура. Якщо щось іде не так, вони повинні реагувати і повідомляти архбудконтроль”.

_mg_7934

“Я хочу заспокоїти всіх, хто переживає за черепицю, ми відвоювали її, – говорить Денис Квасов. -Комісія досліджувала стан будівлі перед тим, як робити проект. Я точно знаю, що там максимально збережуть всю оригінальну черепицю. Старої черепиці більше половини. Думаю, що ззаду буде нова глиняна. Або зроблять метал, якщо, як завжди, буде проблема з грошима”.

Подробиці читайте у черговому номері газети “Репортер” від 6 жовтня 2016 року.

Нагадаємо, будівля на Гординського, 10 зведена у 1895 році в стилі неоготики з елементами традиційної європейської архітектури з облицюванням цеглою. Тут діяла семирічна школа для дівчат імені Королеви Софії.

_mg_7937

Першим його власником, за інформацією М.Головатого, був Бреєр. Згодом приміщення довший час використовували під військові канцелярії. Від 1880-х і до 1939 року тут була школа ім. Чацького, а потім –  торгово-кулінарна школа. У повоєнний час будівля стала одним із корпусів учительського інституту, нині – Прикарпатського університету. Донедавна її перший поверх орендували структури обласного центру соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.