На території Івано-Франківської області щорічно утворюється близько 760 тис. т. твердих побутових відходів, які вивозяться на захоронення на 27 полігонів ТПВ, найбільшим з яких є Івано-Франківський полігон КП “Полігон ТПВ”.
До теми. На франківському сміттєзвалищі живе ромський табір із дітьми (ФОТО)
“Частина полігонів області не відповідає вимогам екологічної безпеки, – говорить керівник управління екології та природних ресурсів Ріяфет Гасимов. – Окремі полігони влаштовані на фільтруючих ґрунтах, без влаштування водонепроникного екрану (Бурштин, селища Верховина, Рожнятів, Зоболотів і ін.). Частина під’їздних доріг – у незадовільному стані і потребує ремонту, а це, відповідно, негативно впливає на експлуатацію існуючої техніки та час перевезення ТПВ. Не проводиться засипка шару сміття товщиною 2,0-2,5 м землею або ізолюючим матеріалом товщиною 0,2 м”.
За його словами, практично всі полігони не обладнані ваннами для промивки ходової частини сміттєвозів, автомобільними вагами, реперами.
“У незадовільному стані перебуває і дренаж полігонів, вивіз фільтрату проводиться нерегулярно, не завершене будівництво фільтратопроводу від полігону села Рибне до міських очисних споруд Івано-Франківської міської ради”, – каже Гасимов.
Частково роздільний збір ресурсоцінних компонентів з побутового сміття здійснюється в Івано-Франківську, Долині, Калуші, Бурштині, Городенці, Надвірній, Тлумачі, в селищах Гвіздець, Печеніжин Коломийського району, Богородчани, Верховина та ряді сіл Коломийського району.
“Досі не вирішеним залишається питання будівництва полігонів на території Косівського району, проблема вибору і відводу земельної ділянки для полігону ТПВ Долини, – продовжує він. – Не вирішене питання вибору і відводу земельної ділянки під полігон ТПВ для сел. Отинія”.
Загалом стан підприємств, які експлуатують полігони і звалища ТПВ, є незадовільним, вважає Ріяфет Гасимов.
“Встановлені тарифи є заниженими, що не дає змоги підприємствам розвиватися самостійно, – наголошує він. – Внаслідок цього вони є залежними від обласного екологічного фонду. А такий стан справ призведе до переповнення діючих полігонів”.
Полігони займають площу 83,0 га і в них накопичено до 25,0 млн. т. твердих побутових відходів. Наразі в області діє понад 25 суб’єктів підприємницької діяльності та приватних підприємств, які займаються збором та переробкою вторсировини, відсортованої з ТПВ.
Comments are closed.