Люди

Франківський художник перерахував 3000 доларів за свої картини для ЗСУ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську художник Орест Кузів у соціальних мережах продає свої картини, щоб допомогти Збройним силам України. Усі вторговані гроші він передає на потреби української армії.

Орест Кузів уже перерахував 3 000 доларів США на рахунок міжнародного благодійного фонду “Повернись живим”, пише Репортер з посиланням на Суспільне.

На мистецький фронт художник вийшов із шістьома авторськими роботами. Усі полотна він написав ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Їх митець продав упродовж тижня у соціальних мережах на благодійному аукціоні.

Читайте також: Ніхто не вірив, що ми доїдемо. Як Наталя Песоцька вивезла з-під обстрілів до Франківська 30 дітей

За словами Ореста Кузіва, переважна більшість покупців – з української діаспори в країнах Європи та Сполучених Штатів Америки. Картину під назвою “Багряний вечір” він продав першою. Її купила за 500 доларів США українка, яка зараз живе у Німеччині.

Їй картина настільки сподобалася, що вона захотіла ще підтримати армію. І жінка купила роботу, де зображений півник. А все почалося з картини, на якій зображений степ український такий. І червоний колір. Знаєте, мені інколи здається, що художник передчуває. Ось такий багряний колір, у мене останні картини були саме в таких тонах. Власне, сам червоний колір — він же такий імпульсивний, трагічний, я б сказав, — розповідає Орест Кузів.

Читайте: Отець Іван Рибарук: “Ми перемогли у цій війні з самого початку, бо ідемо з Ісусом”

Усі картини з творчого доробку художник написав у стилі імпресіонізму. У них автор олійними фарбами здебільшого зображує пейзажі української природи. Через роботи, каже митець, він передає свої спогади з дитинства, тодішні хвилювання, радість чи біль. Саме так з’явилася у період війни картина “Під покровом Богородиці”. Художник пригадує, його надихнули на створення полотна церковні свічки, які він запалив під час молитви у храмі. За словами Ореста Кузіва, цю авторську роботу хотіли купити найбільше людей.

Я її намалював, і картину одразу купили. І потім дуже багато людей захотіли такий самий повтор. Я зробив десь чотири й зрозумів, що деякі люди не мають змоги купити картини. Думаю, спробую намалювати меншу таку ж роботу форматом 30 на 30 і її розіграти в себе на Facebook-сторінці. Розіграв картину, то чоловік з Києва був настільки задоволений. Це фактично був як подарунок, — каже Орест Кузів.

За його словами, події в країні неабияк впливають на творчість. Останні картини, які написав художник, мають патріотичний настрій.

Два тижні тому ходив по Валах наших і побачив, як лущиться стіна у Палаці Потоцьких. І думаю, було б цікаво поєднати цю стіну і написати графіті. І написав славнозвісну фразу “Російський воєнний корабель…” Картина досить багато набрала вподобайок у соціальних мережах. У наступній роботі я теж зобразив стіну. Назвав її “Незламна стіна” і просто написав вислів: “Ми переможемо, — розповідає художник.

Наразі Орест Кузів планує зробити перерву у написанні картин. Опісля, розповідає художник, повернеться на мистецький фронт із новими роботами. Їх також продаватиме на благодійному аукціоні задля потреб української армії.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні