Люди Розваги Світ Фото

У Франківську відновили культурно-мистецьку тусовку “Під Лиликом”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 31 жовтня, у Франківську урочисто відкрили нову книгарню-галерею «Під Лиликом», що знаходиться на вул. Шевченка, 12

DSC_1349

Книгарня-галерея розташована в будівлі колишнього культового для молоді місця у 1990-х роках – кафе «Під лиликом». Цей заклад був своєрідним майданчиком для письменників і художників «Станіславського феномену» та цілої когорти місцевих митців і студентів.

DSC_1383

 

Ініціаторами відновлення легендарного у Івано-Франківську місця стало подружжя подружжя Дмитра і Дарини Шегди.

DSC_1359

«Галерея-книгарня «Під Лиликом» – це спроба реанімації культової локації на вулиці Шевченка. Це шана місту і людям, які роблять це місто», – стверджують Дмитро і Дарина.

DSC_1403

Також вони наголосили, що відкриття книгарні – це лише перший крок у відновленні історії усієї цієї місцини – будівлі та саду. Що саме тут буде, поки таємниця. Єдине відомо, що відроджувати «Під Лиликом» буде Тарас Прохасько.

DSC_1384

Під час урочистого відкриття теплими спогадами про культове місце та про свою молодість поділилися відомі франківці.

DSC_1369

За словами письменниці Галини Петросаняк, «Лилик» – це був такий Монмартр для Станіславова.

DSC_1366

«Це місце де можна було прийти і обов’язково з кимось цікавим зустрітися, знайомим чи незнайомим, послухати вірші, поговорити, випити кави,  говорить письменниця. – Власне, це було таке місце, де ніколи не почувався самотнім, а зрештою, якщо і самотній, то принаймні у колі. Хтось з авторів казав, що кав’ярня – це місце, де хочеш почуватися сам, але в товаристві. Власне, «Лилик» – було і таке місце».

DSC_1394

Для письменника Степана Процюка – це було місце свободи.

«Це було ідеальне місце, – розповідає Процюк. – Навіть зараз відчувається та енергетика, поміж тими зарослими хащами, тими порослими пралісами. Здається, що зараз звідти визерне чиєсь молоде обличчя людини, які зараз поза 50 років».

DSC_1353

«Те, що сьогодні відбувається – це насправді чудо, тому що такого ще не було, аби так довго простояло знищеним щось, що має вартість, – говорить Тарас Прохасько. – Це місце було надзвичайно важливим, як і журнал «Четвер», «Імпреза». Це певно третя річ, яка сформувала цей весь візуально-літературний «Станіславський феномен». Чогось подібного не було і нема ніде – ні у Львові, ні в Києві, ні, навіть, у Москві. Ця ідея життя у саді, відкритої і вільної території, де можна почувати себе у місті, але органічно – вона була дуже важлива і надіюся, воно так і далі буде».

DSC_1362 DSC_1357 DSC_1356 DSC_1364 DSC_1372 DSC_1385 DSC_1375 DSC_1386 DSC_1390 DSC_1398 DSC_1395 DSC_1400 DSC_1401

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.