Люди Фото

Франківські студенти вирішили, що “Все починається з добра” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно франківські студенти Тарас Верний і Христина Серганюк створили в мережі Instagram соціальний проект «Все починається з добра». Мета проста і справді добра – допомагати дітям з інтернатів.

Тарас давно займається фотосправою. Пара вирішила, що він проводитиме експрес-фотосесії, за які клієнти платитимуть, скільки зможуть. Зароблені кошти передадуть у сиротинці або використають в інших благодійних цілях. Кажуть, головне у проекті – розуміння того, що ти допомагаєш, а не просто “отримуєш круті знімки за халявною ціною”, пише “Репортер”.

«Кілька років тому я з автоклубом побував у Рогатинській спеціальній школі-інтернаті, – розповідає Тарас Верний. – Розказав Христі, ми обговорили деталі й вирішили розпочати саме з Рогатина. Зв’язалися з директором, він пояснив, що треба купити, що можна, а що – ні. Домовились, що приїдемо в середині листопаду».

Ще до початку проекту Христя із Тарасом вирішили купити ліки дітям із Івано-Франківської міської дитячої клінічної лікарні. Планують привезти дитяче харчування.

«У проекті «Все починається з добра» уже взяли участь доволі багато людей, хоча я очікував більшої підтримки від друзів і знайомих, – каже Тарас. – Адже і я, і Христя, і мій брат, близькі друзі постійно розповідаємо про нього в Instagram. Але на фотосесії записалось багато саме сторонніх людей. Зробили близько 30 зйомок, заплановано ще 10. Є люди, які не мають можливості прийти, приїхати чи не хочуть фотографуватись, то просто кидають гроші на карту».

За словами Христі Серганюк, мінімальна сума від однієї людини була 40 грн, а максимальна – до 500. Загалом уже назбирали 7000 грн, хоча вже 1500 витратили – придбали речі для дитбудинку.

«Зйомка не має чітких часових меж. Здебільшого фотографую близько 20 хвилин, але, коли є більше вільного часу, можу й довше, – розказує Тарас Верний. – Адже людина все одно отримує 15-30 оброблених фото. Та й проект створений, щоб допомагати, а не фотографуватись. Людина має мислити так, що в результаті вона отримає не певну кількість фото, а усвідомлення того, що допомогла».

Проте Христя засмучена, мовляв, трапляються люди, які ставляться до цього надто легковажно.

«Був такий день, коли ми запланували понад шість зйомок, а люди потім повідмовлялися, – говорить дівчина. – Чому не можна одразу сказати?».

Тарас у проекті займається фото, а Христина веде запис, спілкується з людьми, уточнює деталі, допомагає на фотосесіях. Наразі команду збільшувати не планують.

Зйомки триватимуть до 10 листопада. Потім «Все починається з добра» поїде до Рогатина. Але це ще не фініш.

«Плануємо ще комусь допомогати на Миколая, – розповідає Тарас. – Можливо, конкретній людині, можливо, в інший інтернат поїдемо. Також я думав над тим, аби навідатись у сиротинець в Медині. Нещодавно цікавився, чи не потрібно їм одягу. Сказали, що треба. Візьмемо іграшки, одяг, у кого що є вдома й повеземо».

Студентка Ілона Шкіряк – одна з тих, хто взяв участь у проекті. Каже, для неї він став хорошою можливістю допомогти дітям. Крім того, за її словами, «Все починається з добра» унікальний тим, що є саме в мережі Instagram, а там про нього може дізнатися молодь.

«Важливою для шкіл-інтернатів є підтримка благодійних організацій, проектів, окремих людей і діаспори українців. Проте зараз і держава намагається забезпечувати такі заклади, – говорить директор Рогатинської спеціальної школи-інтернат Михайло Яремків. – Люди, які вже чули або бували в нас, розповідають одне одному, про нас дізнаються інші, намагаються допомогти. Але, на мою думку, не такий важливий матеріальний, фінансовий бік, як моменти, проведені разом із дітьми. Їм необхідне спілкування, відчуття дружньої атмосфери, зустрічі».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.