Люди

Франківські школярки продають вироби з бісеру на підтримку захисників (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

11-річна Маргарита Петренко та її двоюрідна сестра Юлія Чапюк у вільний час плетуть вироби з бісеру – чокери, сережки, персні та ланцюжки для окулярів. Виручені гроші передають на ЗСУ. Середня вартість одного виробу – 100-150 грн.

Дівчата займаються бісероплетінням вже рік. Поки навчання немає, вирішили зайнятися плетінням з бісеру інтенсивніше та продавати свої вироби, аби передавати гроші на ЗСУ. Що плетуть, як поширюють, розповіли Репортеру.

Вироби з бісеру новини Івано-Франківська
Марго з двоюрідною сестрою Юлею у вільний час на канікулах вирішили робити прикраси з бісеру

Сьогодні багато людей роблять щось для того, аби війна скоріше закінчилася й ми перемогли. Хтось грає в шахи, хтось готує лимонади. Раніше ми, наприклад, пекли ще печиво для захисників. Ми любимо плести з бісеру і це дуже популярно зараз, як і українська символіка, – розповідає Маргарита. – Поки що ми продали не так багато виробів як би хотілося. Але, як казала мати Тереза, не обов’язково робити великі справи, можна робити маленькі, але з великим серцем.

Каже, їх надихнув приклад інших, зокрема дітей. Наразі сплели понад 20 чокерів, кілька браслетів, сережок і ланцюжків для окулярів. Поки що усі вироби в одному екземплярі, але на замовлення можуть виготовити ще. На один виріб з бісеру йде близько години.

Днями дівчата створили нову “Бандерівську” колекцію

У дівчат вже є кілька колекцій.

Першою була “Патріотична” – в синьо-жовтих кольорах. А недавно створили  “Бандерівську” – в червоно-чорних. Вироби  – не лише для дітей,  щось собі обрати можуть і дорослі.

Усе, що нам зараз потрібно, це відчувати себе корисними та бачити зміст у тому, що ми робимо. Наші діти дивляться на нас. Вони бачать різні сюжети по телебаченню, бачать, як поводяться наші сусіди, друзі. І хочуть перейняти цю ініціативу, хочуть бути корисними , – говорить мама Маргарити Оксана Петренко. – Покупців у дівчат поки не багато, але дітям дуже приємно.

Долучитися до ініціативи та обрати собі вироби з бісеру можна на сторінці дівчат в Instagram.

Марго Петренко каже, на один виріб йде близько години

 

Придбати прикраси можна в Іnstagram

Авторка: Ольга Суровська

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні