Люди

Франківські медики та волонтери облаштовують мобільний стоматкабінет на фронт (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Щоб показати ворогові зуби». Франківські медики та волонтери облаштовують мобільний стоматкабінет для військових на фронт.

Така машина може приїхати куди завгодно, розгорнутися і працювати повністю автономно, навіть у польових умовах. Пересувний кабінет нічим не відрізнятиметься від стаціонарного, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Мобільний стоматкабінет на передову планують доставити вже за два тижні

Він буде для пацієнтів ідеально комфортним, – говорить стоматолог та волонтер Василь Штурмак. – Ми його забезпечимо всім – апаратурою, розхідними матеріалами.

Воїни з передової рідко мають змогу приїхати в стаціонарну стоматологію. Тож лікувати зуби чи проводити операції доводиться в окопах. Тому потреба в таких автомобілях велика.

Читайте до теми:

Бійці стоматологічного фронту. Чому Миколу Андрійчука з Надвірнянщини бояться найвідважніші вояки

Доводилося хлопцям виривати зуби на нульовці – в окопах, – розказує волонтер Степан Куцмеда. – Робили мінімальні хірургічні втручання, стоматологічні. З медикаментами проблем нема, вони є у всіх медичних частинах. Проблема коли потрібно хірургічно видалити зуб, а бійця треба вивозити за 60-70 км від фронту. Тобто це час і за цей час боєць міг би робити свою роботу.

За ремонт автівки вже взялися місцеві автомеханіки. Машина, кажуть, у досить хорошому стані. Та перед тим як відправити її на фронт – ретельно перевірять. А також перефарбують, щоб якомога краще замаскувати.

Вже незабаром, кажуть волонтери, автівку відправлять бійцям на передову. Відремонтувати її сподіваються за два тижні.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні