Цього року енергетики традиційно виступили партнерами фестивалю ковальського мистецтва «Свято ковалів-2015», що проходитиме у Івано-Франківську 8-10 травня. Фестиваль, покликаний зберегти та популяризувати ковальське мистецтво, уже став візитівкою міста. Щороку він збирає ковалів з різних куточків світу та приваблює туристів у центр Прикарпаття.
Участь у цьогорічному фестивалі уже підтвердили представники 12 країн. Свої ковальські таланти показуватиме близько 100 учасників з Польщі, Нідерландів, Туреччини, Німеччини, Італії, Латвії, Франції, Великобританії та Росії. Серед новачків – представник з Китаю.
Головне дійство відбуватиметься на площі Бастіону, що у середмісті, 8 та 9 травня.
Крім традиційної демонстрації ковальської майстерності та ярмарки кованих речей, на відвідувачів чекають цікаві новинки. Зокрема, закарпатське ковальське об’єднання «Клепачі» разом презентуватиме у окремому павільйоні автентичну кухню, музику та ремесла Закарпаття. «Клепачі» покажуть виставку старовинних горнів та обіцяють пригощати гостей особливою ковальською кавою. Також, вперше за історію фестивалю, за умов гарної погоди, на площі пройде модний показ дизайнерки з Санкт-Петербурга Єлєни Ткаченко, яка у своєму одязі використовує принти за мотивами ковальських виробів. Крім цього, івано- франківський майстер Володимир Баран, який уже 10 років займається виготовленням ножів, дасть майстер-клас з виготовлення холодної зброї.
Паралельно, у рамках «Свята ковалів», проходитиме пленер «Студентська майстерня» за участі студентів Вижницького коледжу декоративно-прикладного мистецтва, Івано-
Франківського ВПУ № 21 та Рівненського центру зайнятості. Молоді майстри, під керівництвом досвідчених ковалів, виготовлятимуть огорожу та арку для острова Закоханих, що на міському озері Івано-Франківська.
За традицією цього року ковалі знову зроблять подарунок Івано-Франківську – на вул. Шевченка буде встановлено п’ять скульптур з пленеру «Позитив», які ковалі виготовляли у минулі роки. Загалом таких скульптур має бути 10, на цьогорічному фестивалі ковалі продовжать «позитивну» роботу над другою п’ятіркою. Також, виготовлений торік хрест, ковалі планують встановити на батьківщині Шухевича, у селі Тишківці.
По завершенні активної частини фестивалю, уже 10 травня, у Бастіоні відкриється виставка «Орнаментальне ковальство-2015».
Нагадаємо, що уже традиційно генеральними партнерами заходу виступають ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та фінансова компанія «Декра».
Comments are closed.