Люди Світ Фото

Франківські активісти облаштують в Ратуші музей майбутнього з викопним носорогом і Галицькою брамою (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Активісти поставили собі за мету перетворити Івано-Франківський краєзнавчий музей на музей майбутнього – з мультимедійними технологіями, інтерактивними експонатами. Планують показати в музеї копію скелету носорога Льдовикового періоду і  частину Галицької брами XII cт.

6456734170480640

Голова ГО “Інтелект UA” Марія Козакевич представила  у Краєзнавчому музеї проект його оновлення і розвитку. Активістка і мати трьох дітей взялася перетворити музей у міській ратуші на інтерактивний, динамічний, цікавий. Вона переконана, що такий сучасний підхід сприятиме просуванню місцевої культури та збереженню історичної спадщини.

“Ми надихнулися досвідом з ремонтом пологового будинку і створили громадську організацію “Інтелект UA”, – розповідає Марія. – Нині ми працюємо над ініціативою “Франківськ, який треба берегти”, над оновленням музею, плануємо незабаром відкрити коворкінг-простір.”

5769258216980480

Сьогодні ініціатори працюють над отриманням гранту від ЄС в рамках міжнародної співпраці Україна-Польща-Білорусь орієнтовно на два мільйони євро для оновлення Краєзнавчого музею. За умовами цього гранту 10% проекту має профінансувати міська влада. Є варіанти також з фінансуванням через краудфандинг і меценатів.

“За програмою транскордонного співробітництва нашим партнером є музей в Любліні, – зазначає Марія. – Під час поїздки в Краків ми бачили в їхньому музеї знайдений в Старуні скелет носорога Льодовикового періоду та відлиток його форми. У Франківському музеї є лише фотографія з цим відбитком. І якщо нам вдасться отримати копію цього носорога, буде дуже цікава атракція”.

В першу чергу відновлять інтер’єр музею – зроблять ремонт, позбудуться вологості і грибка, відновлять підлогу. Також забезпечать системи вентиляції та кондиціонування, охорону, освітлення, Wi Fi покриття. У музеї облаштують гардероб, сувенірну крамницю, кав’ярню. А в подальшому візьмуться і за освоєння нових площ під музейні експозиції – підземелля та зали у вежі.

Активісти прагнуть створити дружній і відкритий для всіх музей: забезпечити безперешкодний доступ людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. 

Марія Козакевич зазначає, що міністр культури Євген Нищук теж підтримує таку ініціативу.

_mg_5714

Візуалізацію оновленого музею  розробив дизайнер Михайло Саморіз, над новим логотипом музею працювала студія графічного дизайну “Брендарі”.

“Концепція логотипу полягає в шаровості: ми поєднали етнографію, археологію, історію, які формують сучасну Ратушу, – говорить дизайнер Микола Шкварок. – Графічно наклали ці шари на контур Ратуші. В результаті утворився логотип, який схожий на візерунки карпатських килимів. Нині музей називається Івано-Франківський краєзнавчий музей, ми вирішили використовувати назву “Ратуша”.

4_ratusha_presentation-22

Можна придбати горнятка, футболки і еко-торби з новим логотипом. Дизайнери розробили також форму та бейджі для працівників музею. Логотип буде доступним для всіх охочих.

Довідка: На початку XX ст. на території Старуні, в районі вироблених копалень озокериту, виявлено рештки викопних рослин і тварин, а також 4 стоянки людини середньокам’яної доби. В 1907 році тут цілком випадково були знайдені рештки тварин кінця льодовикової доби. Біля потоку Лукавець Великий в озокеритній шахті на глибині 12,5 м було знайдено мамонта, а трохи глибше — волохатого носорога, гігантського оленя, різних викопних птахів та земноводних.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.