Люди

Франківська ДМС показала, як зніматиме відбитки пальців на біометричні паспорти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Управління державної міграційної служби в Івано-Франківській області отримало обладнання на облаштування одного робочого місця для прийому документів на біометричні закордонні паспорти. Про це у четвер, 4 грудня, на прес-конференції повідомив начальник служби Сергій Саїв.

pasportu_04

«Як відомо, біометричні паспорти видаватимуть з 1 січня 2015 року, – зазначив він. – Один вузол буде у нас, другий облаштовують у ДП «Документ» – вони обладнання купують за власні кошти. Хочу сказати, що далеко не у всіх областях буде по два вузли».

До речі, паспорти старого зразка з 1 січня видавати перестануть, нині в області по закордонних паспортах працювало 9 вузлів, тепер буде лиш 2. Тож з 1 січня прогнозують чималі черги.

pasportu_01

«Думаю, ми будемо змінювати графік роботи і працюватимемо у дві зміни», – заявив Саїв.

У електронний носій на новому паспорті вноситимуть всю ту ж інформацію, яка є на друкованих сторінках. Плюс – відбитки пальців правої руки, оцифроване зображення обличчя, а також додаткову змінну інформацію – сімейний стан, місце реєстрації, приватизайні папери і т.д.

pasportu_03
Змінюють терміни видачі паспортів. Звичайний мають робити за 20 днів, терміновий – не більше 7. Паспорт видаватимуть з 16 років, дійний він буде протягом 10 років. Також тепер паспорти, замість проїзного документа, треба буде робити дітям – дійсні вони будуть 4 роки.

pasportu_02

«Щодо вартості, то поки що ніяких повідомлень про зміни не було, тож вона лишається такою як була, – зазначив Саїв. – 170 грн. – держмито, 120 – бланк, і 87 – за послуги служби».

Також він наголосив, що біометричний паспорт не означає, що людина їздитиме в ЄС без візи. Адже безвізовий режим у нас поки що не запроваджений.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні