Люди

Франківець подав у суд на РЕМ та довів, що страждає на безсоння через електрокабель

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Суд зобов’язав РЕМ виплатити франківцю моральну шкоду.

Іванофранківець довів у суді, що став знервованим та страждає безсонням після того, як через його будинок проклали електричний кабель, пише Курс.

Мешканець будинку №12 по вулиці Озаркевича подав позов на Івано-Франківський РЕМ та просив суд зобов’язати відповідача демонтувати лінію електропередач з фасаду та привести будинок до попереднього стану, а також стягнути з відповідача 20 тис. грн моральної шкоди і витрати на правову допомогу.

Чоловік судився з енергетиками майже чотири роки. У липні 2015 року по фасаду його будинку проклали силовий кабель, який живить електроенергією приміщення сусіднього будинку №14 на вулиці Озаркевича.

«Позивач є інвалідом другої групи, у його легенях є металічні предмети, і тому має обґрунтовані побоювання, що цей кабель негативно впливає на його здоров’я», – йдеться в рішенні суду.

Читайте також Франквські медики розповіли, як і навіщо боротися із хропінням (ВІДЕО)

Чоловік звертався до РЕМу з проханням надати інформацію про об’єми протікання електричної енергії по цьому кабелю, щоб визначити шкідливість впливу. Але отримав відповідь, що ця інформація є комерційною таємницею.

У позовній заяві чоловік написав, що зухвалою поведінкою відповідача порушено його спокій, відчуваючи постійний дискомфорт, він став знервованим та страждає безсонням. Він також зазначив, що змушений витрачати свій вільний час, звертаючись з численними листами до різних інстанцій. Тому розмір морального відшкодування оцінює в 20 000 грн.

Крім того, будинок №12 по вул. Озаркевича є пам’яткою архітектури початку ХХ століття (місцевого значення).

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив. Зазначив, що перед прокладанням кабелю по фасаді будинку №12 було виготовлено відповідну проектну документацію та погоджено її у відповідних інстанціях. Інформації про те, що будинок є пам’яткою архітектури, балансоутримувач (тоді ще КП «ЄРЦ») не надав.

Суд зобов’язав РЕМ демонтувати лінію електропередач з фасаду будинку №12 по вул. Озаркевича та привести його до попереднього стану. Позов у частині стягнення моральної шкоди суд задовольнив частково – зобов’язав відповідача заплатити відповідачу дві тисячі гривень. Крім того, РЕМ має заплатити 1410 грн судового збору. На рішення може бути подана апеляційна скарга.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.