У вівторок, 17 січня, під міською радою Івано-Франківська зібрався мітинг. Люди обурені, що, розробляючи генплан міста, влада, нібито, не враховує пропозиції громади. Основною ж проблемою є створення у центрі Франківська рекреаційної зони, яку архітектори в генплані не передбачили. Кажуть – суцільні забудови. Відтак, іванофранківці звернулися до міської влади з вимогою розглянути їхні пропозиції та внести їх до проекту генплану.
«Ми запропонували створити рекреаційну зону на ділянці, яка наразі належить громаді міста. У межах вулиць Новгородської, Тичини, Бельведерської та Північного бульвару, – розповів голова ГО «Комітет підприємців міста Івано-Франківська» Ігор Метлюх. – Наші звернення проігнорували і на цій ділянці запроектували великий торгівельний центр. Ми ж просили окремо це питання розглянути. Не колуарно, а за участі громадськості та ЗМІ».
Директор департаменту містобудування та архітектури Володимир Гайдар пояснив, що на цьому етапі проходить коригування генплану і всі пропозиції щодо внесення змін розгляне погоджувальна рада. Остаточний варіант генплану буде прийнятий після того, як за нього проголосує сесія міськради, а до того часу він є в розробці.
«Була пропозиція створити на цій території Меморіальний сквер борцям за волю України. Насамперед, для облаштування Меморіального скверу це замала територія, – розповідає головний архітектор міста Володимир Гайдар. – Друге – там наразі працюють тисячі підприємців, які втратять робочі місця. Ми згідні з тим, що зелена зона повинна там бути і вона там передбачена. Але ми розуміємо, що забравши повністю торгівельну зону ми матимемо проблему із забезпеченням робочих місць. Тому працюємо над тим, щоб переформатувати роботу ринку у більш європейський формат та зменшити торгову зону».
Володимир Гайдар також зазначив, що перш ніж вимагати чогось, треба порадитись з архітекторами, землеупорядниками та іншими спеціалістами, які допоможуть обґрунтовано викласти пропозиції щодо коригування генплану на папері.
Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус розповів, що наразі на цій території передбачається створення транспортної розв’язки, яка з’єднає Південний та Північний бульвар, вулицю Бельвидерську, Тичини і проходитиме через Новгородський ринок, який знаходиться в оренді франківських підприємців.
«Є попередньо мирова угода, яка передбачає, що вони не будуть проти пробивання дороги в обмін на видачу земельних ділянок. Це буде предметом перемовин і в майбутньому», – каже Анушкевичус.
Що стосується зелених зон, то вони передбачені. Однак, як зазначив заступник міського голови Зіновій Фітель, на 100% зробити цю ділянку рекреаційною є абсурдом.
«Ми повинні бути реалістами і розуміти, якщо будується магістраль, то навколо неї, хочемо ми цього чи ні, щось буде зав’язуватись. Ми повинні шукати компроміс», – каже Фітель.
Наступного тижня Анушкевичус пообіцяв зібрати нараду за участю підприємців, які мають нерухомість на цій території, та громадських активістів, щоб обговорити деталі побудови торгівельного центру та розміщення зеленої зони. Мер наголосив, що поки сесія міськради не проголосувала за новий генплан, він не є офіційним документом і може змінюватись.
Comments are closed.