Люди Фото

Франківці спільно з художником із Аргентини розфарбували стіну дитячої лікарні (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

До Івано-Франківська із Буенос-Айресу (Аргентина) прибув ґрафiтi-художник Хорхе Помар, який протягом місяця подорожує Україною. Художник перебуватиме в Івано-Франківську п’ять днів. Це початок урбаністичного проекту Франківський вуличний малюнок і наступна сесія Мистецької резиденції, після Конґресу рисувальників Павела Альтгамера.

dyt_3

“Потрібна була нова локація для зображення малюнків, цю ідею підтримав головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. Таким чином художники вирішили розмалювати стіну міської дитячої клінічної лікарні”, – каже волонтер проекту Катерина Масляк.

Роботи Хорхе дуже цікаві, їх автор пов’язує з політичною темою, але не прямо, а через алегорію. Усі малюнки Хорхе, на перший погляд, видаються доволі дитячими, але за ними ховаються потужні інформаційні повідомлення.

До теми. Хорхе Помар приїхав до Франківська, щоб намалювати перший мурал у відкритому просторі міста

dyt_1

„Наразі я працюю в дитячій лікарні і неймовірно цим захоплений. Мені дуже подобається такий простір, адже усі мої роботи тісно пов’язані з дитячим світом. Взагалі мій стиль пов’язаний з чимось дитячим, невинним, наївним. Але всю цю естетику я використовую для того, щоб передати якесь повідомлення. Все, що я малюю, переважно має стосунок до теми війни і бізнесу, який пов’язаний з війною. Це капіталізм, несправедливість, або ж я просто розповідаю якісь історії”, – каже Хорхе Помар.

dyt_2

Автор проекту „Франківський вуличний малюнок” Віталій Грех (творчий псевдонім Ділк) запевняє, що автори розмальовуватимуть стіни міських будівель і надалі. За його словами, „Франківський вуличний малюнок” створили для залучення художників як з України, так і з-за кордону. Митці будуть створювати малюнки для міста і це об’єднуватиме як місцевих, так і приїжджих авторів. Результатом роботи стануть нові яскраві місця, нові емоції, облагороджені фасади будинків.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.