Люди Фото

Франківці частіше шукають в інтернеті соцмережі, ігри та кіно, аніж порно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про це у четвер, 29 жовтня, розповіла Наталія Журавльова із компанії «Яндекс.Україна», аналізуючи результати досліджень Івано-Франківської області в інтернеті.

IMG_3844

За її словами, на Франківщині є 575 тисяч осіб віком від 15 років, які хоча б раз на місяць виходять в інтернет. Це 50 % усього населення області цієї вікової групи. Серед них трохи більше чоловіків  – 290 тисяч проти 284,5 тисячі жінок.

Журавльова каже, що інтернет-аудиторія області порівняно молода: 46 відсоткам користувачів – від 15 до 29 років. Це більше, ніж у цілому по країні, де на цю вікову категорію припадає всього 40 %.

unnamed (2)

«Франківці та мешканці області найчастіше запитують у пошуковиках про соцмережі, ігри та кіно, – говорить Наталія Журавльова. – У сумі на них припадає майже чверть усіх запитів до Яндекса. Усупереч поширеній думці, порнозапити – лише на четвертому місці за популярністю. При цьому, такі ж популярні запити про навчальні матеріали, готові вирішення домашніх завдань та твори зі шкільної програми».

unnamed

У топ-10 популярних пошукових тем серед жителів Івано-Франківська також серіали, мультфільми, телебачення, музика і техніка. Від них зовсім трохи відстали запити на автомобільну тематику та про погоду.

Щодо політичної ситуації в Україні. Якщо у вересні 2013 року жителі Івано-Франківська та області задали Яндексу менше 16 тисяч запитів зі словом «новини» або «новости», то у березні 2014, із початком подій у Криму, – майже у 4 рази більше. Прикметно, що в інших областях новинами найбільше цікавилися під час загострення ситуації в Криму і зоні АТО, а в Івано-Франківській – у зв’язку з останнім різким падінням гривні у лютому 2015 року.

unnamed (3)

Насправді жителі Івано-Франківської області формулюють свої думки дуже по-різному. Майже 30 % запитів до Яндекса – так звані унікальні, тобто ті, які задають не частіше одного разу на тиждень. Серед них є, наприклад, такі:

unnamed (1)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні