Люди

Франківчанка стала заслуженим діячем науки і техніки України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент України Петро Порошенко видав указ нагородити професорку Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Тетяну Завгородню.

Їй присвоїли почесне звання – “Заслужений діяч науки і техніки України”. Указ приурочили до Міжнародного жіночого дня. Про це повідомили в прес-службі ОДА.

Нагороду присвоєно за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави.

Довідково: Тетяна Завгородня – народилася у Станіславові (нині Івано–Франківськ) у 1949 році в сім’ї робітників. Закінчила з медаллю середню школу № 3 та з відзнакою фізико-математичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту (1970 р.). Працювала вчителем математики, заступником директора з навчально–виховної роботи школу № 3.

З 1981 року – викладач кафедри педагогіки Прикарпатського університету. Закінчила аспірантуру Науково–дослідного інституту педагогіки АПН України і захистила кандидатську дисертацію з теорії виховання, а в 2000 р. – докторську дисертацію на тему: «Розвиток теорії і практики навчання в Галичині (1919–1939 роки)».

З 1984 року працює в Івано-Франківському педагогічному інституті (нині – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника); 2002 рік – професор кафедри загальної і соціальної педагогіки; 2003 – завідувач кафедри історії педагогіки; з 2006 року – завідувач кафедрою педагогіки імені Богдана Ступарика. Наукові інтереси:  розвиток освіти і школи Галичини, теорія і практика виховання молоді в ВНЗ України і за рубежем, історія і сучасні проблеми виховання та підготовки педагогічних кадрів.

Професор Тетяна Завгородня входить до складу спеціалізованих вчених рад у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії та Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

Лауреат обласної педагогічної премії ім. Мирослава Стельмаховича (2005)  і премії голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради «Відомий науковець року»  (2009).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.