Люди

Фахівці кажуть, що вода, яка тече у франківських кранах, придатна для вживання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В рамках проведення незалежної споживчої експертизи товарів та послуг Випробувальним центром ДП”Івано-Франківськстандартметрологія” у липні поточного року проведено дослідження 5 зразків води, відібраних з центрального водопостачання у різних частинах Івано-Франківська (з центральної частини міста, м-нів “Каскад”, “Пасічна”, вулиць Хоткевича та Вовчинецької). Результати проведених досліджень свідчать про безпечність та повну придатність до споживання.

відключення води

Однак, навіть при централізованому водопостачанні якість води у резервуарах водопостачальної організації та у споживача в крані може істотно відрізнятись. Адже, подекуди нарікаючи на постачальника води ми не замислюємось про такий фактор впливу на якість води як труби по яких здійснюється безпосередня подача по будинку та в оселю. Переважно, заміною старих іржавих труб на пластикові займаються мешканці самостійно, тобто окрім монтажу ще й самостійно закуповують пластикові труби, а оскільки ремонт – недешеве задоволення, то при обранні труб найчастіше керуються рівнем цін, а не наявністю санітарних висновків та сертифікатів відповідності, які б підтверджували придатність конкретного виробу саме для питної води та виключали його токсичність. Отже, щоб бути впевненим у безпечності води, яку ви щодня будете використовувати і споживати з крану, варто після ремонтних робіт здійснити її лабораторне дослідження.

Складнішою ситуація стосовно якості і безпечності води може виявитись у тих, хто користується власними криницями. Хоч переважна більшість таких користувачів запевняє, що смак води з криниці не йде у порівняння зі смаком води з крану, однак, навіть прозора і чиста вода може стати джерелом небезпеки, адже далеко не завжди наявна повна інформація про грунтові води та й дотримання всієї технології копання криниці чи пробурювання свердловин потребує скурпульозності. Найпростіший шлях до впевненості у безпечності води з криниці, знову ж, її фахове дослідження.

Коли дійсно документально підтверджені “проблеми” якості води потребують застосування фільтрів чи коагулянтів, то у цій ситуації рішення щодо їх обрання варто приймати спільно з фахівцями, які, в залежності від “проблем” води, зможуть підібрати дійсно ефективні технології. Адже, без інформації про склад води, тобто від чого її справді необхідно очищувати чи які саме речовини необхідно нейтралізувати, ваші зусилля та витрачання коштів можуть виявитись, як мінімум, марними.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.