Люди

Екс-голову спілки художників Миколу Якимечка виключили з організації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 29 листопада, у Києві відбулось засідання Ради Національної спілки художників України. На ньому розглянули питання про виключення з організації Миколу Якимечка, який головував у франківській спілці з 2014 року.

Нагадаємо, конфлікт у Національній спілці художників України триває давно. Миколу Якимечка не обрали вдруге на посаду голови, але він і далі вважав, що очолює організацію. Обласна спілка художників поділилася на два табори – на тих, хто підтримує Якимечка, і на тих, хто хоче бачити на посаді іншого кандидата. Ті, хто проти, ініціювали перевірку діяльності Миколи Якимечка, пише “Репортер“.

Фото: Курс
Читайте: Художники без голови. Поки у Франківську митці воюють за владу, у них зникає майно (ФОТО)

“Перевірка зафіксувала понад 25 порушень та інших нормативних документів спілки, із них 12 – грубого характеру. Вони, як правило, стосувалися порушень статуту організації Якимечком та його правлінням, – каже член спілки Світлана Повшик. – Ці порушення рада визначала достатніми, щоб виключити його зі спілки. Все би обійшлося мирно, якби Микола Якимечко не опирався. Дві треті спілки були проти Миколи Якимечка”.

Серед порушень, які виявила перевірка – ігнорування зборів франківської спілки художників, ігнорування вимог погодження кошторису, образи художників-членів спілки.

Читайте: У Франківську художники, яких хотіли виключити зі спілки, організували власну виставку (ФОТО)

За словами Світлани Повшик, вибори голови відбудуться вже до кінця цього року. За статутом, висувати свою кандидатуру можуть усі члени спілки, які чотири роки пропрацювали у керівних органах.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.