Люди Світ

Дитячі іграшки можуть переносити інфекційні захворювання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Дитячі іграшки можуть нести ризик для здоров’я малюків, у тому числі переносити інфекційні захворювання. Певні вірусні інфекції, зокрема, грип, можуть виживати на поверхні іграшок достатньо довго, щоб спричинити зараження, стверджує нове дослідження.
діти, іграшки, садок

Фахівці протестували, як довго вірус міг жити на частинах гнучкого пластику дитячої іграшки — скрипучої жаби, пише Українська правда з посиланням на  The Daily Mail.

Вони змогли відновити інфекційні вірони — повні частинки вірусу — з іграшок до 24 годин після того, як вона була забруднена, за умови вологості 60%.

Коли вологість становила 40%, вірус був присутній протягом 10 годин після забруднення.

Провідний автор дослідження лікар Річард Берден II з державного університету Джорджиї сказав: люди ніколи не очікують, що можна підхопити віруси від неживих предметів.

“Вони думають, що можна одержати віруси лише від інших людей. Діти вразливі до інфекцій, тому що вони кладуть руки і сторонні предмети до рота, а їхня імунна система не повністю розвинена”, — сказав лікар.

Одержані дані стосуються оболонкових вірусів — тих, які мають захисний зовнішній шар, котрий може допомогти їм вижити й інфікувати інші клітини.

Йдеться у тому числі про грип і коронавіруси, такі як важкий гострий респіраторний синдром (SARS) або Респіраторний синдром середнього Сходу (MERS). Тому іграшки перетворюються на шлях передачі хвороб від дитини до дитини.

Найнебезпечнішими вважаються іграшки, якими діти користуються спільно – наприклад, у дитячих садочках, у поліклініках, в спільних ігрових кімнатах. Однак раніше розрахувати потенційний ризик зараження було важко, адже лікарі не знали, скільки саме віруси можуть жити на поверхні іграшок.

Дослідники помістили вірус на іграшку, у контрольованих зовнішніх умовах – 22°C, 40 чи 60% вологості. За 24 години 1% вірусу лишився на іграшці за вологості 60%. Менш стабільним вірус був за вологості 40%, яка більш характерна для приміщень. У перші дві години від нього лишилася 0.01%, тобто 99,9% вірусу зникло з поверхні іграшки.

Однак, не зважаючи на малі показники, ризик захворіти лишається актуальним. Саме тому іграшки, особливо спільного користування, треба прати або обробляти дезінфекційними розчинами.

Дослідження було опубліковано у виданні The Pediatric Infectious Disease Journal.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.