Люди Світ Фото

Дитяча лікарня у Франківську отримала допомогу з Мюнхена (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська міська дитяча клінічна лікарня отримала чергову допомогу з німецького міста Мюнхен.

Активісти благодійного фонду «Допомагаємо Україні разом» допомагають лікарні вже два роки. Цього разу привезли кисневий концентратор для маленьких пацієнтів. Апарат виділяє молекули кисню з атмосфери, концентрує їх та видає потік чистого кисню.

img_5324

«Концентратор виробляє шість літрів кисню за хвилину – цього достатньо для пацієнтів з дихальною недостатністю, пневмонією чи бронхіальною астмою», – каже Юрій Ципочка, завідувач відділу інтенсивної терапії.

Новий апарат, вартістю понад 100 000 грн, дозволить медикам подавати дітям кисень прямо в палаті біля матері, а не перевозити пацієнтів до відділення інтенсивної терапії, як це було раніше.

Апарат привезли із Klinikum rechts der Isar, лікарні при Технічному університеті Мюнхена.

Також лікарня отримала комплекти лікарняної постелі та штори.

«Нові штори – для двох соматичних відділень, – говорить Олена Фофанова, завідувач соматичного відділення №1. – Подивимось, де постіль зараз у найгіршому стані – туди направимо нову білизну. Наразі нашій лікарні дуже потрібні пульсоксиметр, джгути, тюлі. Ми раді будь-якій допомозі, бо сьогодні фінансування настільки мізерне, що без допомоги лікарня прожити не може».

За її словами, завдяки волонтерам реанімаційний відділ отримав оксигенатор, призначений для насичення крові киснем і видалення з неї вуглекислоти. І волонтери обіцяють допомагати надалі.

«Наша організація співпрацює з волонтерською сотнею Мюнхена. Це франківці, які переїхали до Німеччини, – говорить Володимир Курій, голова БФ «Допомагаємо Україні разом». – Також допомагають білоруси та росіяни, які там мешкають, але переважно це – українці. Це не сотня людей, а кілька активістів, які об’єдналися для спільного діла».

Зазначає, що практично уся допомога іде через церкву у Мюнхені, яку відвідують українці.

«Крім того, ми ще допомагаємо атовцям, – додає заступник голови благодійного фонду Володимир Бережанський. – Передаємо реанімобілі на передову. Переважно працюємо з військовими, але стараємось допомогти і лікарням».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.