Люди

Двоє бандерівців стали почесними громадянами Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 28 січня, Франківська міська рада присвоїла звання «Почесний громадянин міста» двом воякам УПА.

Враховуючи значний особистий внесок і вагомі здобутки у багаторічній національно-визвольній боротьбі за незалежність України, активну участь у громадсько-політичному житті міста, відродженні та примноженні історичної пам’яті, просвітницькій та виховній діяльності», Фотію Володимирському – голові братства ОУН-УПА Карпатського краю, посмертно.

1451662301_Volodymyrskyj

Народився 1 вересня 1924 року в смт Вишневець Збаразького району Тернопільської області. У 19 років вступив у ряди УПА, де був призначений до сотні “Чіпа” ройовим під псевдом “Муха”.

У червні 1943 року він був уперше поранений у руку й ногу під час бою з німцями у селі Колодне (неподалік Збаража). Після лікування працював у Службі безпеки району. У 1944 році його направили в курінь “Наливайка”, у курінну жандармерію. Пройшов з боями по Волині та Львівщині. Курінь відправили на Холмщину проти польської Армії Крайової, яка тероризувала українців Холмщини. Перейшли лінію фронту з боями і в серпні 1944 року повернулися на Волинь. І знову рейд по Волині й на Львівщину, де у грудні 1944 року в селі Нивиці Радехівського району Фотій Володимирський був поранений в обидві ноги гранатою.

Лікувався, але 13 березня 1945 року його спіймали енкаведисти. Цілий рік провів під слідством у тюрмі Лопатина (Львівщина), після чого його засудили на 10 років таборів. Відбував ув’язнення у Комі АРСР, в Інті. Після закінчення “строку” не мав права повертатися в Україну, тож 23 роки працював на вугільних шахтах Інти.

З 1990 року Фотій Володимирський перебував у рядах Братства ОУН-УПА. У 1994-му його обрали Головою Братства ОУН-УПА Карпатського краю.

Помер Фотій Володимирський 4 січня минулого року на 90-му році життя

Та прижиттєво Михайлу Мулику – голові станиці Галицького братства вояків УД УНА «Галичина».

mulik-890x395

Народився 28 жовтня 1920 року в селі Горожанці Підгаєцького району Тернопільської області. Із 1937 року був членом ОУН. До української дивізії «Галичина» вступив у листопаді 1943-го. Стрілець-радист у курені зв’язку. У боях під Бродами потрапив у полон. Засуджений на 10 років позбавлення волі та на 5 років позбавлення прав. У середині 60-х років повернувся із заслання. Нині очолює Івано-Франківську станицю Галицького братства колишніх вояків 1-ї Української дивізії «Галичина» Української Національної Армії

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.