Люди

Дві науковиці з франківського медуніверситету отримали стипендію Кабміну

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цьогоріч стипендіатами Кабінету Міністрів України стали двоє молодих вчених Івано-Франківського національного медичного університету.

Стипендіантками стали аспірантка кафедри судової медицини, медичного та фармацевтичного права Валерія Чадюк та асистентка кафедри психіатрії та медичної психології Катерина Дзівак, повідомили в університеті.

Валерія Чадюк, яка є стипендіанткою програми уже вдруге, працює у напрямку ідентифікації особи, а Катерина Дзівак – у сфері ментального здоров’я.

Валерія Чадюк із кафедри судової медицини, медичного та фармацевтичного права ІФНМУ здобула стипендію Кабінету Міністрів України за дослідження, присвячене прогнозуванню схильності до суїцидальних дій за фенотиповими ознаками.

Розробка Валерії базується на вивченні зовнішніх ознак людини, включаючи дерматогліфи, які були проаналізовані за допомогою математичних і статистичних методів. На основі цих даних, за допомогою комп’ютерної програми, створеної на базі штучних нейронних мереж, здійснюється прогнозування схильності до суїцидальних дій. Ефективність програми перевищує 70%, що свідчить про її високу точність.

Читайте: У Франківську пошили перший в Україні піджак з мікошкіри – матеріалу, вирощеного із міцелію грибів

До слова, ця розробка є частиною комплексної кількарічної роботи кафедри, у рамках якої було захищено одну докторську та дві кандидатські дисертації, включно з дисертацією Валерії Чадюк.

Молода дослідниця Катерина Дзівак, асистентка кафедри психіатрії та медичної психології ІФНМУ, отримала стипендію за свої наукові розробки у сфері дитячої психіатрії. Її робота присвячена дослідженню психічного та психосоматичного здоров’я дітей і підлітків, які пережили травматичні події внаслідок війни в Україні.

Дослідниця наголосила на важливості підтримки психічного здоров’я, особливо в умовах сьогодення. «Ми живемо у непрості часи, і зараз, як ніколи, важливо піклуватися про свою емоційну рівновагу. Це впливає на нашу продуктивність, фізичне здоров’я та загальне самопочуття», — зазначила вона.

Наукова діяльність Катерини Дзівак розпочалася з початком широкомасштабного вторгнення. Разом із професором Михайлом Пустовойтом вона відвідала дитячий санаторій у Карпатах, де перебували евакуйовані діти із зон бойових дій. Ця поїздка стала відправною точкою для її досліджень.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.