Люди

“Душа”: у Франківську маріупольська кав’ярня об’єднує переселенців і місцевих

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже майже місяць в Івано-Франківську працює кав’ярня “Dusha”. Вона нагадує місцевим і ВПО про Маріуполь та його атмосферу. Відкрився заклад у спальному районі, на Пулюя, 2.

“Душа”: у Франківську маріупольська кав’ярня об’єднує переселенців і місцевих

У невеличкій кав’ярні, крім споживання кави й солодощів, можна порозглядати зображення локацій Маріуполя, серед яких парки та пристані. Усі ці малюнки – нагадування про мирне життя міста, знищеного росією.

Читайте: Жити на два міста. Як нові мешканці Франківська відкривають тут бізнес

Власницею закладу є Тетяна Васильєва. Жінка родом з Донеччини. До повномасштабної війни жила на сході України, працювала керівницею відділення банку й не сподівалася, що більш як через рік відкриє власну справу за тисячу кілометрів від дому.

 

Тетяна з дочкою покинули рідне місто у травні 2022 року. Залишатися у зруйнованому та окупованому Маріуполі вже не було сил.

Думки відкрити бізнес у мене були ще до повномасштабної війни, але повністю ідея сформувалася вже тут, у Франківську. Коли я приїхала, офіційну роботу знайти було важко. Деякий час працювала за фахом, але згодом звільнилася. Поки ще були якісь заощадження, вирішила почати щось робити для майбутньої кав’ярні, – пригадує Тетяна.

У Франківську маріупольська кав’ярня об’єднує переселенців і місцевих

Щоб отримати додаткову фінансову підтримку на відкриття малого бізнесу, жінка написала перший бізнес-план і подала чотири заявки у різні організації та установи. З них тільки одна отримала фінансування. Це допомогло закупити дещо з обладнання. Але почати шукати приміщення та облаштовувати його під кав’ярню підприємиця остаточно зважилася тільки після курсів з бізнес-планування, які пройшла взимку від Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта”.

Курси підштовхнули мене до більш рішучих дій. До того я лише планувала, щось промальовувала у голові, – розповідає Тетяна Васильєва. – Після навчання, коли ми публічно презентували свої задуми, я отримала багато коментарів від підприємців. Мені сказали, що дійсно ідея класна. Лише тоді з’явилося розуміння, що у мене вийде. Це був як поштовх почати активно діяти.

 

 

На курсах жінка познайомилася з іншими учасниками, нині вони не тільки її підтримують, а й стали друзями.

Серед них Михайло Гультай. Чоловік з Івано-Франківська, займається виготовленням меблів. У кав’ярні Тетяни також є його роботи – столи, крісла, інші металеві вироби.

Я допомагаю Тетяні від моменту, коли вона знайшла приміщення. Ми тут разом вечорами все пиляли, клеїли, збирали до купи. Вийшла колективна робота. Вона також зараз допомагає мені деякими порадами щодо податків і відкриття ФОП, – каже Михайло.

У Франківську кав’ярня об’єднує переселенців і місцевих

Ще за допомогою одного з учасників курсів, харків’янина Максима Тимошенка, підприємиця біля кав’ярні вже облаштовує літню терасу. Обіцяють скоро її відкрити.

Навідується сюди на каву й Ольга Матвєєва з Миколаєва. Ще до переїзду в Івано-Франківськ разом з чоловіком вони почали виготовляти дитячі іграшки та меблі з дерева. У 2022 році свою мінімайстерню привезли на захід України й уже тут розвивають бізнес. Побачити роботи Ольги можна також у кав’ярні Тетяни – у невеликому дитячому куточку, де є столик зі стільцями та дерев’яні іграшки.

У кав’ярню “Dusha” приходять не тільки переселенці з інших регіонів України. Є й чимало місцевих, які живуть поряд. Забігають випити чогось теплого із солодким та для розмови з привітною власницею. І звісно ж, відчути душу Маріуполя, в який українці обов’язково повернуться.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.