Цього тижня «Репортер» відзначає громадського активіста, вчителя та спортсмена Дмитра Романишина – за популяризацію історії та здорового способу життя на Прикарпатті.
Романишин уже вдруге організував на Тлумаччині «Пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці». Цьогоріч він був присвячений пам’яті Романа Вірастюка, який брав участь у попередньому пробігу, але минулого року, на жаль, помер.
Основна ідея пробігу – привернути увагу до спорту, екології та місцевих пам’яток. Колись залізниця, яка з’єднувала багато населених пунктів Австро-Угорської імперії, пролягала через Хриплин – і до Тернопільщини. Після Другої світової залізницю не відбудували, тож тепер про неї нагадують лише невеликі руїни.
Перший пробіг із Клубівців і до Дністра відбувся 12 травня 2019 року. Вдруге мали бігти знову в травні, але завадив суворий карантин. Тож подію перенесли на 13 вересня, хоч і тут коронавірус трохи поламав плани.
Читайте: Актори франківського драмтеатру стали «людьми тижня» (ФОТО, ВІДЕО)
«Ми змушені були скасувати концерт пам’яті Романа Вірастюка, – розповідає Дмитро Романишин. – Зате діти грали на музичних інструментах, вітали учасників живою музикою. Ветерани з «Бандерівського схрону» продавали свої статуетки, сувеніри. Так, захід скоротили через карантин, але провели його на березі Дністра, на свіжому повітрі».
Стартували за один кілометр від Клубівецького кільця об 11:00. Загалом у пробігу взяли участь 116 спортсменів. 89 бігунів долали дистанцію 15,8 км, 13 дітей бігли 500 м, а 14 учасників – і дітей, і дорослих – змагалися на 3 км.
Читайте: Почім проїзд, пане? Як прикарпатці їздили колією 100 років тому
Переможці найдовшої дистанції – Олег Озарко та Анастасія Дорошенко.
Найбільше учасників було з Івано-Франківська, а також з Богородчан, Коломиї та інших районів Прикарпаття. Крім того, бігли кияни, чернівчани, а також представники Данії, Азербайджану та з Центру польської культури та європейського діалогу.
Читайте: Людина тижня за версією «Репортера» Руслан Мостовий
«Для мене найприємніше було бачити на пробігу дітей, зокрема, мою доньку, – каже Романишин. – Для багатьох із них це був перший серйозний забіг у житті. Ці діти будуть вести здоровий спосіб життя або й стануть спортсменами. Адже біг – це основа функціональної підготовки у будь-якому виді спорту».
Наступного року, за словами Дмитра, пробіг планують знову. Врахують помилки, залучать ще більше любителів спорту, природи й історії. І все вийде, бо з гарними і корисними ініціативами по-іншому не буває.
Comments are closed.