Культура Статті

Актори франківського драмтеатру стали «людьми тижня» (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає колектив Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Цим людям не звикати грати вистави у різних локаціях, і цього разу вони виступили в обсерваторії «Білий слон» на вершині гори Попіван (2028 м над рівнем моря).

«Націю» – за однойменним твором Марії Матіос – актори нашого драмтеатру грають вже понад 10 років. Поряд із «Солодкою Дарусею» це одна з найвідоміших вистав теат­ру, яка отримала багато нагород. Цього року, на День незалежності, її вирішили зіграти на Попівані (інші назви – Чорна гора, Піп Іван Чорногірський), пише Репортер.

Постановку «Недосяжна нація» зробили у рамках нового проєкту «Театральні попівання на обсерваторії» від Прикарпатського університету, за фінансової підтримки ЄС. За словами директора театру Ростислава Держипільського, це спільна ідея його та ректора ПНУ Ігоря Цепенди.

Читайте: Ігор Цепенда став людиною тижня за версією “Репортера”

«Це унікальне місце, унікальна обсерваторія і вистава наша теж унікальна. Була ідея об’єднати націю на найбільш високогірній споруді України, – каже Держипільський. – Символом вистави є лялька-мотанка. Кажуть, що вона є посередником між тими, кого вже немає на цьому світі, і тими, кого ще немає. Тож ми будемо грати для цілої нації. Я вірю, що в космічному масштабі всі наші герої – які були та які є – нас чують і бачать».

Виставу планували показувати онлайн, але не виключали, що туристи, які будуть у той час на горі, зможуть її подивитися. Втім, точної години не знали: усе залежало від технічних нюансів і часу, який потрібен акторам і технічному персоналу для сходження. Загалом – суцільна імпровізація.

Втім, 24 серпня Попіван випробовував колектив театру густим туманом і негодою. Але режисер та актори все ще надіялися зіграти надворі, як планували.

«Ми зараз пробуємо з акторами, – говорив Ростислав Держипільський. – Я хочу, щоб була точка і на цитаделі, і зверху, і між людьми – скрізь, де можна. «Нація» має об’єднати всі точки обсерваторії, як нація, яка об’єднує українців, які були, є і будуть».

Все ж через важкі погодні умови вирішили грати не надворі, а всередині. Допомагали 11 рятувальників. Оголосили час – 20:00, але все одно почали із запізненням десь на годину.

Читайте: Микола Гавриляк став людиною тижня за версією «Репортера»

Незважаючи на перешкоди – як погодні, так і технічні (трохи фонили мікро­фони) – зіграли успішно. Виставу транс­лювали на Facebook-сторінці «Білого слона», а також на Youtube-каналі та на сайті «Суспільне Карпати». Сподобалося і глядачам, і акторам, і самій Марії Матіос.

«Хіба на добру справу є сила, яка спроможна зупинити запеклих гуцулів? Довелося грати виставу в приміщенні старої обсерваторії, хоч і не на відкритому просторі, але також у природній локації, – написала у себе на сторінці Марія Матіос. – Ну, чисто тобі фотографія здорової частини нації, затиснутої ворогами зовнішніми і внутрішньою п’ятою колоною, якій би так хотілося знову загнати нас у катакомби й бункери, у безпросвітний страх, безпам’ятство і покору».

А попереду – нові експерименти. Через пандемію цього театрального сезону актори не часто гратимуть на сцені театру. Наприклад, 1 вересня ставитимуть «Felix Austria» у Бастіоні, 2 вересня – «Три сестри» у палаці Потоцьких, 4 вересня – «Енеїду» на міському озері. Не пропустіть.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.