Вони протягом року виборювали честь свого імені, були під пильним оком найважливіших критиків – громадян, відповідали за правопорядок у Івано-Франківську. Наскільки їм вдалося реалізувати все це – читайте у розмові з начальником Управління патрульної поліції Івано-Франківська – Дмитром Міхалцем. 31 січня виповнився рік з дня, коли патрульна поліція Франківська розпочала свою роботу. Дмитро поділився з Вежею про те, як звикав до Івано-Франківська, чому був здивований, розповів про стосунки між патрульними поліції та узагальнив роботу протягом 2016-го.
У матеріалі читайте коротку статистику роботи поліції за 2016-ий рік, ТОП-5 правопорушень і злочинів у Івано-Франківську.
ТОП-5 правопорушень:
- Затримання Ігоря Халаменди.
- Постанова на пані Дану.
- Конфлікт на речовому ринку, що на Новгородській.
- Затримання молодої пані (білявки), котра поводилася неправомірно та влаштувала конфлікт патрульним.
- Розкриття грабежу за 10 хвилин. Справа з викраденням чужого майна, а саме – жіночої сумки серед міста.
– Наскільки складно було починати таку роботу у новому для вас місті?
– Це було ніби вчора. Ми приїхали 20 січня і відразу почали налагоджувати роботу. 31 січня був перший виїзд у нічну зміну. Пам’ятаю, немов зараз. Для мене це був жах, бо я страшенно хвилювався. З того часу вже відбулося багато подій. Чи набридла мені ця робота? Ні! Я дуже люблю свою справу. Коли я місяць був у відпустці, був вдома, у Хмельницькому. Там я допомагав батькам по господарству. Пригадую, тоді мені дуже не вистачало роботи. Напевне, саме тому, я маю велику підтримку громади, як і мої патрульні поліцейські.
– Пригадуєте час адаптації?
– Коли я приїхав – не знав взагалі нічого. Їдучи до Івано-Франківська, я знав тільки про особовий склад, я знав всіх по прізвищах та хто їх навчає. Поруч зі мною була чудова людина, котрій я дуже завдячую – це Йосипів Олег Петрович, він був моїм заступником, а зараз працює у Чернівцях. Саме він розповів мені про місто, про людей, про заклади, познайомив з багатьма людьми, словом, ввів мене в курс всього, чим дихає місто.
– Що вас найбільше вразило у Івано-Франківську вперше, у рамках роботи?
– Те, що у Франківську дуже багато скарг. Люди постійно на щось скаржаться. Вони не хочуть робити зміни в собі, а тільки хочуть бачити ці зміни зовні.
Зроблено за рік:
– Звернення інформаційного характеру – 19 373
– Конфлікт – 4 310
– Порушення ДТП – 3 884
– Адміністративні правопорушення – 3 493
– Крадіжка – 2 856
– Сімейна сварка – 1 987
– Повідомлення лікаря – 1 868
– ДТП без потерпілих – 1 779
Середній час на місце прибуття – 00:06:57
На 102 надійшло викликів – 50 660
Опрацьовано подій – 75 077
Самопризначені події – 23 989
Розкрито кримінальних злочинів – 263
Кількість затриманих по наркотичних злочинах – 123
Евакуйовано ТЗ – 613
Звільнилися за власним бажанням – 5 осіб.
– Чи змінилась думка людей про нову поліцію протягом року?
– Я впевнений, що змінилось. Навіть беручи до уваги мою особисту ситуацію, яка прогриміла на всю Україну. Це я про судову справу. Я побачив велику підтримку у свій бік, у всьому місті та області. У мене було безліч телефонних дзвінків, листів, звісток та коментарів в соціальних мережах зі словами підтримки. Я відверто був здивований цьому. Це заслуга всіх нас, оскільки моя робота завжди залежить від роботи моїх колег: від апарату, від патрульних поліцейських. Залежить й від того, як вони себе поводять на вулиці, як спілкуються, як доносять інформацію та допомагають. На фоні тих подій, що трапилося зі мною, ми всі побачили наскільки велика з’явилась довіра до поліції. Патрульна поліція – це, майже всі нові цивільні люди, котрі прийшли змінювати систему, створювати нову патрульну поліцію.
– Чи вистачало часу молодим поліцейським навчитися всього необхідного для роботи на цій посаді?
– Я не буду лукавити – ні, не вистачало. Тому, ми докладали максимум зусиль для їхнього розвитку. Влаштовували тренінги, навчання, працювали над помилками, які допускались при заповненні адміністративних матеріалів, працювали над помилками у тактиці. Ми і досі продовжуємо навчатися. Залучаємо різні органи, від прокуратури – до оперативного блоку слідчого. Залучаємо всіх, щоб надати патрульним максимум інформації. Але важливо подавати інформацію поступово, оскільки вона буде засвоюватись краще. На початках вони робили помилки, зараз хіба що незначні. У цьому відіграє роль людський фактор. Патрульний поліцейський – це універсальний солдат, котрий навіть не уявляє з чим він може зіткнутися сьогодні.
– Як виглядає робочий день поліціянта?
– Робочий час – 14 годин. Зранку вони приходять на роботу, командир проводить поверхневе інформування, далі вони отримують зброю, розписуються в журналі, потім відбувається брифінг з командиром батальйону, де відбувається обмін інформацією, і вже перед виходом на лінію, командир і я заходимо до особового складу, щоб обговорити проблемні моменти. Вони виходять на лінію о 8 ранку і протягом дня опрацьовують 80- 100 викликів, ввечері – менше.
– Чи йшли з посади через психологічне навантаження?
– Такі моменти є, але частіше – через робочий графік. 90% викликів – це негатив. Цей негатив поліцейський приносить додому. Хтось вміє впоратися з цим, не реагує, не бере близько до серця, приходячи з роботи включає в собі батька і чоловіка (мати, дружини), а дехто – не може цього зробити. З цієї причини, звільнилося декілька людей.
– Які випадки протягом останнього року вас найбільше вразили, зачепили?
– Таких ситуацій було декілька. Поблизу нічного клубу, в мене на руках помер чоловік. Чоловіка літнього віку збив автомобіль. Хоча до цього випадку я і працював у сфері медицини, тому вже бачив такі ситуації, але цей випадок дуже закарбувався в пам’яті. Друге – це моя конфліктна ситуація, судова справа. У мене проводили обшуки, це мене сколихнуло. Проте, мені був потрібен тільки день, щоб зібратися з силами. Суди дали мені зрозуміти, що у нас можуть об’єктивно розглядати справи. Я зібрався із силами і далі почав працювати. Я впевнений, що моя справа закінчиться тільки позитивно.
– Для чого фільмуються конфліктні події у роботі патрульних?
– Відео – це, насамперед, показ роботи з якою ми зіштовхуємося. Робимо це для того, щоб зникло явлення, що поліція – це паркувальники. Робота по порушеннях дорожніх правил- це тільки 25% нашої роботи. В дійсності – це затримання по гарячих слідах, опрацювання різних масових заходів, громадська безпека, опрацювання шкіл, навчальних закладів, та ще великий спектр роботи. Найголовніше – забезпечити громадський порядок у місті, щоб люди могли спокійно вийти в місто і почувати себе безпечно. Такі соціальні ролики створюються для того, щоб люди розуміли, що таке поліція і як вона може розвиватися.
Comments are closed.