Цього разу «Репортер» відзначає відомого франківського фотографа та дизайнера Дениса Овчара. За нову туристичну родзинку для міста. Завдяки йому воно тепер може похвалитися намальованою вручну картою. У вівторок, 1 липня, відбулась її презентація у галереї «Маргінеси».
Овчар у цьому проекті – і автор ідеї, і продюсер, і дизайнер, і верстальник. Хіба що не художник. Аквареллю, олівцями й тушшю над картиною середмістя з висоти пташиного польоту працювала художниця Ольга Олексійчук.
Як розповідає сам Денис Овчар, ця ідея виникла ще три роки тому. Бо ж як виходить – карти у Франківська є, але щоби гарна, художня, яку б турист із захопленням розглядав, а потім залишив на згадку як сувенір, немає. Останні дев’ять місяців на повну над такою картою і працювали.
Спочатку моделювали квартали й будинки у комп’ютерній програмі, а далі – похід середмістям, за деталями. Виявляється, у нас в центрі не мало й не багато, а 1600 будинків. Так створювали каркас карти, потім було власне малювання. Як каже Овчар, малий кут кварталу вимальовували щонайменше чотири години – це під п’ятикратним збільшенням. Фрагменти потім скріпили в одну мапу, її за технологією мікродруку виготовило тернопільське видавництво.
До слова, на карті є купа цікавих деталей – хоча б ровери, заховані у кущах. А ще відомі франківчани – наприклад, сам Денис на ній фотографує панораму Білого дому.
Елементи цієї карти можна використовувати для будь-якої сувенірної продукції. Уже є магнітики та кружки, зовсім скоро обіцяють футболки. Чим не привід похвалитися перед іншими містами?
Треба додати, що Денис Овчар вже давно креативить над туристичним потенціалом міста. Він автор «Станіслава: віртуального Івано-Франківська», унікального ресурсу, завдяки якому, не встаючи за комп’ютера, можна прогулятися вулицями міста. Чи режисер фільму «Історія Станиславівської фортеці»… І, звісно, акварельна карта – далеко не останній проект.
Comments are closed.