Люди

Чистий килим: все, що вам потрібно знати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Килим прикрашає інтер’єр, дарує затишну атмосферу. Незважаючи на дбайливе ставлення, покриття регулярно забруднюється шерстю домашніх тварин, вуличним брудом. Небезпеку для ворсу являють і розлиті напої, їжа, клей, крем для взуття.

Нехтуючи послугою виїзної хімчистки, домогосподарки віддають перевагу підручним засобам. В хід йде оцет, звичайне мило, вологе ганчір’я. Як правильно доглядати за килимом та зберегти привабливість декору, розповімо у статті.

килим хімчистка новини Івано-Франківська

Правила догляду

Будь-які забруднення не завдадуть шкоди, якщо проводити прибирання вчасно. Наприклад, сухе очищення килимів пилососом рекомендовано робити не рідше одного разу на тиждень. Вологе очищення виконують один раз на кілька місяців.

Небезпечних плям від напоїв, фарби або слідів фломастера варто позбавлятися одразу. Декілька простих рекомендацій по догляду за килимами:

  • не варто чистити декор занадто часто, бо ворс почне випадати та втратить свою привабливість;
  • чищення коврів проводять за напрямком ворсу, не використовують дуже гарячу воду;
  • щоб не з’явилися засалені місця або потертості, покриття варто періодично перекладати на інше місце;
  • взимку варто провести чистку снігом – низька температура знищить бактерії та грибки.

Щодо чистки ковроліну, то її рекомендовано проводити не рідше одного разу на три місяці. Для догляду використовують спеціальну професійну хімію, порошки та шампуні. Кількість води обмежують, адже покриття може втратити свої властивості.

Зберегти привабливість ковроліна допоможе послуга виїзної хімчистки. Ціна сервісу починається від 60 грн. за квадратний метр. Чистку виконують вдома – виводять плями, очищають, просушують. Така послуга допоможе привести ковролін у порядок та позбавить замовника від зайвої мороки.

Якщо прийнято рішення почистити доріжки самотужки, звертайте увагу на рекомендації виробника мийних засобів. Деякі очищувачі призначені спеціально під певний тип покриття. Якщо вибрати засіб неправильно, то на килимах можуть залишитися помітні сліди.

Особливості догляду за різними видами покриття

Перед прибиранням зверніть увагу на матеріал покриття. Більшість видів доріжок потребують дбайливого догляду. Саме тому більшість виробників килимів рекомендують замовляти послуги хімчистки вдома, а не чистити доріжки власноруч. Популярні матеріали покриття:

  • вовна, віскоза не переносить великої кількості води та пароочисників, старі плями погано виводяться;
  • шовк пошкоджують агресивні хімічні засоби, гаряча та тепла вода вище 30С;
  • овчина на клейовій основі псується від великої кількості вологи, добре очищається содою;
  • синтетичні вироби – невибагливий акрил, гума, джут. Такі матеріали не потребують особливої уваги, для чистки підійде звичайне мило та вода.

Килими з довгим ворсом, натуральні та штучні, світлі, однотонні вироби – справжня проблема для хазяїв. Їх очищення вимагає багато часу та сил, що змушує задуматися про простішу альтернативу домашнього прибирання.

Ефективні способи очищення

Існує кілька простих методів, які допоможуть привести улюблену доріжку у порядок. Найдоступніші та найпростіші:

  1. Пилосос підійде для регулярної сухої чистки ковроліну та звичайних доріжок. Мийні моделі допоможуть впоратися із сильними забрудненнями або плямами. Недолік – старі плями залишаються на місці, а після прибирання миючим пилососом доведеться ретельно просушити килим.
  2. Побутова хімія допоможе впоратися з будь-якими плямами та забрудненнями. З негативних сторін – досить висока вартість. Більшість такої хімії буде не по кишені простій господині.
  3. Народні засоби. Багато ефективних способів прибирання засновано на підручних засобах, які є в арсеналі будь-якої домогосподарки.

Чим почистити килими вдома

Будь-які підручні засоби слід використовувати з обережністю. Не слід використовувати концентровані кислотні, лужні розчини. Також треба бути обережним з розчинниками. Ось приклади деяких засобів, які можна використати для очищення покриття.

Сода

Сода коштує дешево, є в будь-якому будинку та широко використовується не тільки для чистки килимів. За її допомогою прибирають будь-який бруд, неприємні запахи, допоможе позбавитися навіть від кольорових плям. Соду можна використовувати в сухому вигляді, насипавши на брудну ділянку, або додавши трохи води та змастивши матеріал розчином. Через пів години залишки соди прибирають, а килим промивають водою та просушують.

Мило

Господарське мило вважається універсальним засобом для виведення плям. Його ретельно розчиняють у воді, розприскують по килиму. Щіткою або мочалкою акуратно відтирають бруд, сушать.

Нашатирний спирт

Спирт добре позбавляє від стійких та кольорових забруднень. Столову ложку спирту розводять у півлітра води, розпиляють по поверхні килима. Після – відтирають м’якою щіткою, просушують насухо. Спирт потрібно використовувати з обережністю, оскільки не всі види килимів переносять контакт з нашатирем.

Оцет

Слабкий розчин оцту прибирає бруд, деякі види специфічних плям. Оцет розбавляють з водою, обробляють покриття розчином. В кінці прибирання килим також потрібно промити, щоб ворс не злипався.

Чому варто замовити послуги хімчистки

Виїзна хімчистка – те, що позбавить вас від багатогодинного прибирання. Зараз таку послугу надають багато клінінгових компаній. Сервіс коштує досить недорого – середні розцінки у Києві починаються від 40 гривень за квадратний метр. Щоб привести килим або ковролін у порядок, достатньо лише викликати клінінгову компанію. Чому варто замовити послуги:

  1. Чистку проводять достатньо швидко та у зручний для замовника час.
  2. Ефективно. Після обробки не залишиться жодної плями.
  3. Замовнику не треба мити та очищати килим самостійно, всі дії виконують справжні професіонали.
  4. Клінери забезпечують комплексний догляд за покриттям та акуратно ставляться до доріжок.

Хімчистка, на відміну від чистки народними методами, не вимагає від господині значних зусиль. Послуга економить кошти та звільняє час для інших справ.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.