Люди

Червоний Хрест не знає, куди прямує російський “гуманітарний конвой”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про місцезнаходження російського конвою з гуманітарними вантажами надходять суперечливі повідомлення. “Червоний Хрест” не знає, куди саме він прямує.

Про пересування російського автоконвою, в якому, як стверджує російська сторона, знаходиться гуманітарна допомога для жителів Донбасу продовжують надходити суперечливі повідомлення, пише DW.

Очевидці у соціальних мережах повідомляють, що буцімто вже бачили його неподалік кордону з Харківською областю, але це досі немає офіційного підтвердження цієї інформації. Останні дані про місцезнаходження колони були оприлюднені вранці 12 серпня російською агенцією “ИТАР-ТАСС”. За даними росіян, автоколона вранці прибула до Воронежа. Низка російських ЗМІ із посиланням на МЗС Росії повідомила, що планується перетин кордону на контрольно-пропускному пункті Шебекино-Плетенівка, що на північний захід від Харкова. Утім, українська сторона поки не підтверджує існування такої домовленості.

На запит DW представниця Міжнародного Червоного Хреста Анастасія Ісюк відповіла, що її організації наразі нічого не відомо про місцезнаходження російської автоколони. Вона зазначила, що російська сторона вже надала Червоному Хресту перелік вантажів, які везе конвой, але на даний момент українська та російська сторони ще не дійшли згоди про те, де, коли і яким чином ці вантажі мають потрапити на територію України.

“Є маса практичних деталей, які необхідно узгодити з цього приводу, – підкреслила Анастасія Ісюк, – тому в мене нема інформації ні про те, де знаходиться конвой, ні як це усе буде відбуватися”. За її словами, Червоний Хрест отримав деяку інформацію про вміст вантажівок, але практичні деталі повинні узгодити між собою Україна та Росія – і лише тоді організація зможе підключитися. “Наша роль – гуманітарна, – наголосила представниця “Червоного Хреста”, – ми не займаємося вирішенням ані політичних, ані технічних питань”.

 

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні