Люди Світ Фото

Церква на Валах у Франківську таки буде – вже є спонсор на мільйон (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У середу, 20 липня, на засідання містобудівної ради розглянули резонансне питання будівництва церкви на Валах, на місці руїн колишнього кафе «Казка».

DSC_1432
Представник церковної громади Ігор Остяк представив всю дозвільну документацію на будівництво храму.
За його словами, ще в 2001 році міськвиконком вирішив передати приміщення кафе «Казка» на Валах фірмі «Конкорд», власником якої був Костянтин Бородайко для реконструкції. Але її не провели.

DSC_1435
Ще Ігор Остяк додав, що у благих намірах Костянтин Бородайко передав ту ділянку Івано-Франківській єпархії УГКЦ ще у 2004 році, а також оплатив виготовлення проекту на будівництво церкви. У 2006 році проект пройшов експертизу.

DSC_1430
Через два роки міська рада прийняла рішення дозволити будівництво церкви на ділянці 0, 13 га. І лише у 2015 році ділянка перейшла у постійне користування церковної громади Святого Миколая.

DSC_1443

«Я запевняю, що громада отримала всі законні документи, всі законні дозволи, – наголошує Остяк. – Немає жодних претензій. Будівництво церкви розпочнеться».

DSC_1431

Отож, майбутній храм має вмістити 200 людей. Його будуватимуть за пожертви. Один прихожанин вже готовий виділили 1 млн. грн на будівництво.
На обговореннях були присутні громадські активісти. Людей цікавило чи доцільно будувати там ще один храм, якщо поруч катедра та монастир Василіан?

DSC_1441

«Чому б ні», – відповів головний архітектор міста Дмитро Нижник.

DSC_1436
Далі виступив автор проекту Михайло Пітух. Він показав про висоту храму – 26 метрів. Церква буде збудована на місці, де колись були грибочки кафе «Казка». Також планують будівництво двоповерхового катехитичного центру. Він буде на місці колишніх господарських приміщень кафе.

DSC_1449
Після цього члени містобудівної ради вносили свої зауваження. Наприклад, більшість не погоджувалась з висотою храму, адже 26 метрів – це висота дев’ятиповерхівки, плюс храм буде на горбі.

DSC_1454
Про це наголосив архітектора Володимир Качмар. Також він зауважив, що під час будівництва, в жодному разі не можна дозволити їздити транспорту по Валах, аби не поруйнувати ту територію.
Нарешті після годинного обговорення, члени містобудівної ради прийняли рішення доопрацювати проект. Зокрема, представити візуалізований проект будівництва, заново розробити новий проект підвозу матеріалів, який би не руйнував вали і представити вертикальний зріз об’єкту будівництва.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.