Відео Люди Світ

Цей день в історії Майдану. 1 грудня 2013 року (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже два роки пройшло від подій Євромайдану, протестів, які згуртували українців з усіх куточків країни. Небайдужі активісти виходили на майдани та площі своїх міст, але згодом романтика революції з піснями й танцями перейшла у криваві розгони. Пропонуємо пригадати події 1 грудня 2013 року – що відбувалося у столиці та в Івано-Франківську.

rev10[1]

Події ночі 30 листопада обурили громадськість. Лідери опозиції на Михайлівському майдані оголосили план подальших дій, а активісти подали заявку на проведення мітингів у центрі Києва.
Київська міська державна адміністрація, очолювана членом Партії регіонів Поповим, звернулась із позовом до окружного адміністративного суду Києва про заборону проведення акцій протесту на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулицях Банкова, Грушевського, Богомольця з 1 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року, який був задоволений.

Сесія Івано-Франківської міської ради 33 голосами “за” прийняла рішення про оголошення міського страйку. І закликала приєднатися до них цілу область.

В Івано-Франківську оголосили страйк (ФОТО)

rev17[1]

Одним із закликом, який лунав на зборах був «Зека геть». Крім цього, депутат обласної ради Дмитро Захарук закликав чиновників прибрати із своїх кабінетів фото того ж “зека”.

О 12:30 дня люди зібрались на Всеукраїнське віче. Хода розтяглася від парку Шевченка до Майдану Незалежності в Києві.

Докладніше: Список побитих журналістів під час Євромайдану

Міліція, яка заблокувала напередодні підступи до Майдану Незалежності, відступила. За даними ВВС, до акції долучилось до півмільйона протестувальників. Заходи відвідали європейські дипломати: віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич, колишній глава Європарламенту Єжи Бузек та колишній глава польського уряду, лідер партії «Закон і справедливість» Ярослав Качинський.

15 тисяч франківців провели акцію з гаслом “Банду – геть!” (ФОТО)

Захоплення приміщення КМДА

Близько 13:00 організована група з 50-60 осіб у масках і касках, з битками та палицями увірвалася до приміщення КМДА, зламавши двері та розбивши вікна. Групу очолювала Тетяна Чорновол, яка закликала захопити будівлю для унеможливлення її підпалу.


Міліція не чинила спротив атакувальникам, однак спробу затримати здійснили самі мітингувальники, в результаті чого нападники втекли а приміщення зайняли мирні мітингувальники. Згодом депутати від «Свободи» заявили: «Ми просто сюди прийшли повернути нашу комунальну власність собі й забезпечити штаб революції».

Прикарпатські депутати просять в ЄС і США санкцій проти Януковича (ФОТО)

Міліція захищає пам’ятник Леніну

Того ж дня група із 20-30 молодиків спробувала завалити пам’ятник Леніну, але активістів побили силовиками. В цей час підійшли до того місця подій депутати Свободи та журналісти телеканалу «Громадське ТБ». В ході інциденту депутати та один із силовиків дістали поранення. Після цього пам’ятник був оточений посиленим загоном «Беркуту».

В той же час активістів франківського Євромайдану просять розходитись. Пояснюють, що Києву зараз потрібні люди, тому тих, хто має можливість, просять їхати до столиці.

Створення Штабу національного спротиву

Того ж дня опозиційні сили створили Штаб національного спротиву (ШНС) — координаційний центр Євромайдану, що був розташований у Будинку профспілок.

 

Головними вимогами штабу стали відставка Кабміну, а також проведення позачергових виборів президента й уряду. Для реалізації цих цілей проголошений був призив до загальнонаціонального страйку.

Пізно ввечері у Франківську пройшла студентська хода (ФОТО, ВІДЕО)

hod44[1]

Тримаючи в руках прапори України та ЄС, молодь вигукувала “Честь і слава героям Станіслава”, “Україна – це Європа”.

hod45[1]

Також ввечері голова франківської ОДА Василь Чуднов опублікував звернення до прикарпатців, в якому закликав студентів повертатись до вузів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.