Зірвані покрівлі, вирвані з кореневищами дерева та повалені електроопори – так вчорашня негода нашкодила на Франківщині, постраждало п’ять районів. На Надвірнянщині відбулась виїзна нарада Івано-Франківської ОДА, щоб оцінити наслідки вчорашньої негоди у районі.
Найбільшої шкоди зазнало село Фитьків, що на Надвірнянщині. Тут стихійне лихо зруйнувало не лише дерева і врожаї садових культур, а й дахи житлових та адміністративних будівель.
До теми. Наслідки зливи на Франківщині: смерть жінки, повалені дерева і зірвані дахи
“Найбільше у нас постраждала школа, тому що частина даху взагалі знята з їдальні, з котельні, – каже Марія Дмитрук, сільський голова Фитькова. – Дякуємо Богу, що обійшлося без людських жертв. Проте є будинок, у якому вітер зняв дах, і увесь град пішов усередину”.
Згадуючи вчорашній жах, жінка каже, що буревій тривав зовсім недовго.
“Це тривало всього п’ять хвилин, – говорить Марія Дмитрук. – За вікном в повітрі літало все: шифер, гілки. Добре, що це було в обідню перерву, коли не було корів на полі і люди з річки встигли втекти. Це ще раз доказує те, що перед Божою силою, ми безсилі”.
Голова сільради поки не знає, скільки піде на реконструкцію будівель, адже ще не складена проектно-кошторисна документація, за якою оцінять завдані природою збитки.
“Протягом тижня ми намагатимемося вирішити це питання, бо розуміємо, що таке школа. Зараз вже ведуться підготовчі роботи ,”- каже заступник голови ОДА Ярослав Паранюк.
У сусідньому селі Перерісляни – та ж картина. Покрівлю зірвало у школі та будинках кількох сільських сімей.
У Надвірній пошкоджено 35 будинків житлового фонду від 3 до 5 поверхів. Мер міста Зіновій Андрійович запевняє, що вже створили групу оперативного реагування, яка шукає необхідні матеріаліви. Наразі потрібні лати, крокви, профнастил, 440 листів шиферу і 256 листів бляхи – аби відновити зруйновані будівлі.
За словами мера, значної шкоди центральній частині міста завдали верби, дозвіл на підстригання яких не дали самі мешканці.
Загалом, буревій, який пронісся Франківщиною 20 червня, приніс чимало негараздів, на вирішення яких знадобиться чимало коштів, трудових ресурсів та людського здоров’я.
Comments are closed.