Люди

“Боїнг” рейсу “МН17” був збитий російським “Буком” – прокуратура Нідерландів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Голландські експерти встановили, що літак був збитий ракетою з російської установки, керованої, найвірогідніше, навченим російським екіпажем. Про це повідомляє Reuters з посиланням на прес-службу прокуратури Нідерландів, котра опублікувала висновки Міжнародної Групи криміналістів (JIT), яка проводить розслідування трагедії.

boeing_1

Слідчі з JIT зібрали і обробили понад мільйон документів, відео та фото. Великий обсяг матеріалу змусив експертів значно збільшити склад аналітичної групи, інформуює УНН.

Експерти встановили, що літак був збитий з установки “Бук”, яка була привезена з Росії в Україну незадовго до трагедії. Також фахівці впевнені, що управління ракетною установкою здійснювалося або російськими фахівцями, або бойовиками під керівництвом цих фахівців.

Тепер експертам належить не тільки виявити коло підозрюваних і зібрати докази проти них, а й представити суду факти і докази, достатні для винесення обвинувального вироку. Над цим зараз трудиться прокурорська група.

У прокуратурі Нідерландів також зазначили, що є встановлені свідоцтва того, що секретні служби РФ намагалися зламати і проникнути в комп’ютерні системи голландської поліції та прокуратури.

Всі смартфони і ноутбуки, які слідчі використовували в Україні, і які мали контакт з місцевими інтернет-мережами, довелося знищити – вони були заражені шпигунською програмою Spyware.

23 листопада уряд Нідерландів повідомив про завершення тижневої операції з вивезення уламків авіалайнера рейсу MH17 із місця його збиття завершена.

Нагадаємо, 17 липня малайзійський “Боїнг-777” зазнав катастрофи в Донецькій області.Жертвами стали 298 осіб, серед яких 15 членів екіпажу. Більшість загиблих були громадянами Нідерландів.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні