У приміщенні краєзнавчого музею Калущини відкрилася виставка пивних етикеток калуського пивзаводу з приватної колекції Михайла та Олександра Ковалів.
Експозиція складається з майже 200 пивних етикеток різних періодів.
За словами музейників, її унікальність у цілісності експонатів, адже представлено етикетки “Калуського пива”, які виготовляли у часи Австро-Угорщини та Радянських часів, починаючи з 1950-х років і до сьогодні.
«Більша половина колекції зібрана моїм батьком, – говорить Олександр Коваль. – Його не стало у 2005 році і таким колекціонуванням, я ніби підтримую його. Це пам’ять про нього, дань йому. Також це історія Калуша, якою я завжди цікавлюся та турбуюся».
Виставку колекціонер презентує вперше. Каже, ідея народилася після того, як повернувся з АТО. Допомагав музейникам з поповненням експонатів для експозиції про АТО.
До теми: Калуш збирає факти війни
До речі, Олександр Коваль – боєць 131-го ОРБ (окремого розвідувального батальйону). Зараз, після демобілізації він має чимало планів, аби розвивати туризм на Калущині.
Щодо колекції, то за словами бійця, особливою для нього є етикетка випущена на початку 2000-х років. Каже, її батько шукав зо п’ять років.
«Таких майже ніде не було, бо була випущена невелика партія пива з такими етикетками», – пояснює Олександр.
Колекціонер стверджує, що етикетки часів Австро-Угорщини, можливо легше знайти, ніж, наприклад, Радянської доби.
Фото: Артур Єфремов
У Калуші таких колекціонерів небагато. Колекція Михайла та Олександра Ковалів найчисельніша. Отож ознайомитися та оцінити виставку можна буде впродовж місяця.
Comments are closed.