Люди

Боксує на протезах – історія ветерана з Франківська Андрія Даньо (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

27-річний сержант Нацгвардії України з Івано-Франківська Андрій Даньо пішов захищати Батьківщину 25 лютого минулого року. 3 квітня цього року під час бойового завдання попав під ворожий обстріл та отримав тяжкі поранення. В результаті чоловік втратив праву руку та ногу і майже повністю зір, йдеться у сюжеті Голос Америки.

Відчував, що кисть відірвало, з ногою не було зрозуміло, – згадує Андрій Даньо. – З нами були прикордонники і вони дуже швидко організували евакуацію. І їхня евакуаційна машина і вивезла мене звідти. Вкололи обезболюючі і я прокинувся на наступний день у Дніпрі.

До повномасштабного вторгнення Андрій працював програмістом у рідному Івано-Франківську. На наступний день після вторгнення він записався добровольцем у армію.

 

Розумів, що війна буде, бо воно йшло до того. І я собі сів і так твердо подумав, якщо почнеться – я піду без вагань, – впевнено говорить військовий.

Коли Андрій був у Дніпрі його мамі Світлані Федорович помилково прийшло повідомлення про смерть сина.

Це повідомив його безпосередній керівник, що Андрій був поранений, його швидко евакуювали, але з лікарні їм повідомили, що він помер, – розказує мати військового. – Так склалось, що ми знайшли по своїм каналам, що він не загинув. Почали шукати. Він був в реанімації у Дніпрі.

Після лікування, Андрія направили на реабілітацію у Київ. Уже другий місяць він вчиться жити з протезами.

Все держава покрила руку і зараз ногу, – говорить Андрій. – Через рік я знову можу робити протези. При парній ампутації кожен рік я можу переробляти протези, – каже Даньо.

Андрій втратив не лише руку та ногу, але й майже повністю зір. Правого ока нема, а лівим він розрізняє лише світло та темряву.

Я Андрієм пишаюся, – говорить мати військового. – Зараз може ще більше, бо зараз він робить ще більше, ніж до поранення. Шлях відновлення дуже складний. Він дуже болючий і психологічно це все прийняти важко було. Але в якийсь момент він цю ситуацію прийняв і почав рухатися далі.

Завдяки щоденним тренуванням та підтримки рідних, Андрій вже впевненіше почувається на протезах.

Але операції для нього ще не закінчилися. Офтальмологи дають надію частково зір на лівому оці можна відновити. Для цього треба пересадити рогівку. В Україні такі операції майже не виконують.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.