Люди

Безвіз у дії. В середмісті Франківська провели інтерактивну гру “Смарт-поїздка” (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У понеділок, 10 липня, на Вічевому майдані в Івано-Франківську відбулася інтерактивна гра “Смарт-поїздка”. Організували захід громадські організації “Європа без бар’єрів”, “Сильна нація” та “Центр муніципального та регіонального розвитку”.

Участь у грі могли взяти усі охочі. Для перемоги на імітованому кордоні потрібно було правильно обрати документи для подорожі із заздалегідь вибраною метою.

“Ми хотіли перевірити, чи знають українці, які треба документи, щоб насолоджуватися безвізовим режимом, – говорить Ірина Сушко, очільниця ГО “Європа без бар’єрів. – Головна умова – не порушувати правил безвізу”.

До теми: Тест на безвіз. Як ми першими перетнули кордон

За словами Ірини Сушко, якщо кількість людей, що порушують правила режиму збільшуватиметься, то відповідальність буде не лише індивідуальна. Тобто це може стати приводом до того, що будь-яка з країн ЄС скаже, що знову треба запроваджувати візовий режим.

За даними Державної прикордонної і міграційної служби України, уже близько 100 тисяч громадян скористалися безвізовим режимом, і лише 48 з них не пропустили через кордон.

До теми: Довгоочікуваний безвіз: що готувати для сімейної поїздки в Європу

Як виявилось, основними причинами у відмові перетину кордону є відсутність біометричного паспорта, нездатність чітко пояснити мету свого візиту та минулі візово-міграційні порушення.

“Головною умовою безвізу є наявність біометричних документів”, – нагадує Богдан Питель, керівник центру надання адміністративних послуг у Івано-Франківську.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.