Люди Фото

Безкоштовно і швидко. Родимки франківців перевіряють на меланому (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 19 квітня на Вічевому майдані Франківська розпочалась акція “Перевір родимку – збережи життя”.

Близько тридцяти людей у живій черзі чекали можливості безкоштовно перевірити родимки і виявити меланому та отримати консультацію від лікаря.

У рамках Всеукраїнського заходу клініка “Брасс. Здорова шкіра” долучилачь до акції профілактики та виявлення раку шкіри. Огляд проводив хірург Дмитро Колодій та дерматолог Ірина Самборська.

“Це нагадування людям, що скоро літо, і у кого є якісь родимки на тілі – інформуємо про небезпеку сонячного опромінення та радіації, – каже хірург Дмитро Колодій. – Сонце – основний фактор переродження родимок. Є ще генетична схильність, травми, але сонце – основне”.

За словами лікаря, якщо вчасно виявити меланому, то лікування може тривати 10-15 хв, її видалять і людина може про це забути. Додає, що на пізніх стадіях лікування є малоефективним та дорогим.

Сьогодні лікарі вже направили одну жінку на обстеження, бо є підозра на захворювання. На Прикарпатті, каже лікар, це проблема, тому і проводять такі акції, щоб люди знали.

“У меланоми є чотири стадії, найефективнішим лікування є на першій, можливо ще на другій стадії, – додає Колодій. – Третя-четверта стадія може призвести до швидкої смерті пацієнта, бо меланома – дуже агресивна хвороба. Торік на такій акції оглянули близько 400 людей, діагностували 5 підозр на меланому та 15 підозр на інші захворювання”.

“Хочу перевіритись, бо безкоштовно і маю час. Тут от як багато людей прийшло”, – говорить 61-річний Володимир.

Безкоштовно перевіритись можна з 10.00 по 18.00, акція триватиме з 18 по 21 квітня.

Довідка:

Меланома вважається однією з найпідступніших злоякісних пухлин –  ці вогнища мають істотну відмінність від інших новоутворень. Захворювання може виникнути у будь-якому віці. До меланоми схильні як літні люди, так і молодь і діти. Хвороба походить з пігментних клітин нормальної шкіри і родимих плям, так званих пігментних невусів. Меланома розвивається в прискорених темпах, і може вражати не лише шкірний покрив, іноді також вражає кістки і внутрішні органи.

Причини меланоми у більшості випадків – це звичайні родимі плями. Родимі плями або ж невуси особливо небезпечні, коли місце їх локалізації знаходиться на стопі, спині, в області надпліччя або на інших відкритих частинах тіла. Найбільш небезпечна категорія – це пограничні невуси. На зовнішній вигляд вони є вузликами з чіткими контурами. Колір коливається від темно-коричневого до чорного, вузлик має гладку суху поверхню і не доставляє хворобливих відчуттів. Такий вузлик зазвичай з’являється на голові, шиї, долонях і ступнях.

При захворюванні раком шкіри вогнища найчастіше з’являються на обличчі. При меланомі ж обличчя, зазвичай, залишається незайманим. Як тільки невус починає збільшуватися в об’ємах, ущільняться, кровоточить, покривається тріщинами, червоніє, палає, з’являється свербіж, то це означає, що він перетворюється на меланому.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.